Szczęście to mało powiedziane. Ta dziewczyna oszukała na pasach przeznaczenie

Szczęście to mało powiedziane. Ta dziewczyna oszukała na pasach przeznaczenie

Podaj dalej

Dlaczego zawsze przechodząc przez przejście dla pieszych należy wciąż patrzeć na drogę? Właśnie po to, aby móc zareagować w przypadku, gdy będzie jechał pirat drogowy i nie zatrzyma się przed pasami. Pamiętajcie – nigdy nie odciągajcie wzroku od nadjeżdżających aut!

Dziewczyna otarła się o śmierć

dziewczyna pasy pirat drogowy

Przekonała się o tym młoda dziewczyna, która omal nie zginęła na przejściu dla pieszych. To, że żyje naprawdę zawdzięcza ogromnemu szczęściu, bowiem przy tak dużej prędkości pojazdu zderzenie wyglądałoby dramatycznie. Kierowca w ogóle nie zwrócił uwagi na to, że inne pojazdy przepuszczają ją na pasach.

Zmrok i jesienna aura od zawsze sprzyja tego typu niebezpieczeństwu. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko kierowca zwracał uwagę na to co się dzieje, ale również pieszy. Bo nie chodzi tutaj o przerzucanie winy i wskazywanie palcem kto popełnił błąd. Statystycznie najczęściej winni są kierowcy, ale co nam z tego, gdy w najlepszym wypadku resztę życie przyjdzie spędzić nam na wózku.

Bezpieczeństwo ponad wszystko i tym trzeba się kierować. Należy być w pełni skoncentrowanym pokonując długie przejścia, głowę trzymać wysoko podniesioną i co najgorsze – nie patrzeć w ekran telefonu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News