Światło UV pozwoliło ITD wykryć oszusta. Kierowca całkowicie nie spodziewał, że zostanie przyłapany

Światło UV pozwoliło ITD wykryć oszusta. Kierowca całkowicie nie spodziewał, że zostanie przyłapany

Podaj dalej

Sprytny kierowca z Bułgarii nie okazał się sprytniejszy od ITD. Posiadał on zezwolenie uprawniające do jednorazowego przewozu drogowego rzeczy do i z państwa trzeciego. Jak się okazało został on podrobiony, a wykazało to podświetlenie dokumenty światłem UV.

Chciał być sprytniejszy od ITD

ITD uv kierowca

Kierowca z premedytacją próbował kolejny raz wykorzystywać zezwolenie na jednokrotny, międzynarodowy przewóz towaru. Inspektorzy kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego nie dali się jednak nabrać na tak tani zabieg i dość łatwo wyłapali próbę oszustwa.

W miejscach numeru rejestracyjnego pojazdu i przyczepy, daty pierwszego wjazdu na terytorium RP, państwa załadunku i rozładunku oraz ilości przewożonego towaru zostały wymazane dane z poprzedniego przewozu.ITD nie pozwoliło na dalszą podróż i skierowało pojazd na strzeżony parking.

Będzie on tam do czasy okazania przez przewoźnika wymaganego i właściwego zezwolenia. Do tego przedsiębiorąca musi wpłacić 12 tys. zł  kaucji na poczet kary pieniężnej. Z kolei wobec firmy przewozowej toczy się postępowanie administracyjne.

ITD uv kierowca

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News