Straż Miejska znów będzie wlepiać mandaty!? MSWiA rozszerza uprawnienia

Straż Miejska znów będzie wlepiać mandaty!? MSWiA rozszerza uprawnienia

straz miejska

Podaj dalej

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, aby Straż Miejska podobnie jak to miało miejsce przed laty, mogła ponownie wystawiać mandaty. W związku z tym powstał już projekt nowelizacji rozporządzenia, który rozszerza uprawnienia miejskich funkcjonariuszy.

Autorzy projektu chcą wzmocnienia ochrony porządku publicznego w gminach posiadających straże gminne i miejskie. Możliwość nakładania mandatów przez Strażników Miejskich byłaby możliwa w kilku przypadkach.

Straż Miejska będzie wystawiać mandaty?

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń w przypadku osób zmotoryzowanych dotyczy wyłącznie karanie za nieprzestrzeganie ograniczeń związanych ze strefą czystego transportu. Tę może ustanowić w każdym mieście rada gminy na drodze uchwały.

Gminy dostały taką możliwość w związku z lokalną polityką ochrony powietrza. Ma ona na celu obniżanie emisji szkodliwych związków i zanieczyszczeń z transportu. W związku z tym powstał pomysł, aby miasta same mogły wyciągać z tego tytułu konsekwencje.

straz miejska

Straż Miejska mogłaby zatem nakładać mandaty na osoby, które wjeżdżają do strefy czystego transportu autem, które nie jest samochodem elektrycznym bądź hybrydą.

”Straże Miejskie czy Straże Gminne mogą mieć nawet fotoradary jaki kiedyś i milon innych uprawnień. ALE 100% KASY Z MANDATÓW/GRZYWN trafia na Skarb Państwa, fundacje, stowarzyszenie – wszedzie tylko nie na konta wójta, burmistrza, prezydenta. Wtedy zaczynają się patologiczne naciski na wykonane planu/targetu, chorego na głowę włodarza, budującego swoje plany biznesowe w oparciu o oszustwa/wyłudzanie i wciskanie fikcyjnych wykroczeń.” – komentuje sprawę ”Emil, łowca fotoradarów”.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News