Stacje benzynowe są zamykane. Sprzedaż paliwa stała się nieopłacalna

Stacje benzynowe są zamykane. Sprzedaż paliwa stała się nieopłacalna

Podaj dalej

La Repubblica donosi, że sytuacja na stacjach benzynowych we Włoszech stała się dramatyczna. Ajenci, ale również i duże sieci, są zmuszane do zamykania swoich punktów z racji tego, że nie ma klientów.

Kraj ten pogrążony jest niezwykle ciężką sytuacją wywołaną przez koronawirusa. Dziennie we Włoszsech umiera kilkaset osób, a sytuacja w wielu miastach jest wręcz dramatyczna. Ludzie mają niemal całkowity zakaz wychodzenia z domu, nie mówiąc już o podróżowaniu.

Podjęto decyzje, że w pierwszej kolejności będą zamykane stacje benzynowe przy autostradach i na obwodnicach. Czynne pozostać mają jak najdłużej stacje w centrach miast.

Tamtejszy rząd prosi o rozmowy w celu znalezienia rozwiązania, które będzie opłacalne dla oby stron. Operatorzy stacji paliw chcą zniesienia opłat koncesyjnych za operowanie przy autostradach i drogach szybkiego ruchu, gdy są one niezwykle wysokie. W obecnej sytuacji utrzymanie tych punktów jest niemożliwe.

Sytuacja musi zostać szybko wyjaśniona, gdyż granie na zwłokę w tym przypadku może doprowadzić do całkowitego chaosu. Firmy logistyczne, które wciąż działają i starają się zaopatrywać wszystkie punkty, mogą mieć nie lada problem w takiej sytuacji jaka się rysuje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News