Stacja paliw? Każda przejdzie rewolucje! Kierowcy mogą być zaskoczeni tym, co zobaczą w dobrze znanym miejscu

Stacja paliw? Każda przejdzie rewolucje! Kierowcy mogą być zaskoczeni tym, co zobaczą w dobrze znanym miejscu

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

W najbliższym czasie każda stacja paliw stanie się miejscem większej zmiany. Większość kierowców nawet nie zdaje sobie sprawy, że będzie to tak naprawdę pierwszy sygnał tego, że z czasem miejsca te będą wyglądały zupełnie inaczej niż teraz. Więcej miejsca zrobi się dla samochodów elektrycznych, których z roku na rok przebywa, a będzie ich tylko więcej.

Stacja paliw i prąd

benzyna stacja paliw
fot. freepik

Jak wiadomo samochody elektryczne nie ”żywią się” benzyną, dieslem czy LPG, a prądem. Obecnie bardziej panuje moda na to, że punkty ładowania powstają przy parkingach miejskich. Wszystko ze względu na czas ładowania, łatwiejszą dostępność i wygodę dla kierowców. Nadejdzie jednak taki moment, że i każda stacja paliw będzie musiała znaleźć takie miejsce u siebie.

Wciąż jednak pewną blokadą jest długość ładowania pojazdów. Nikt nie pozwoli sobie na to, aby miejsca były długo zajęte, a kolejka długa. Dlatego też stacje paliw muszą pójść bardziej w kierunku szybkich ładowarek i rozwiązań, które zagwarantują większa płynność. Jak wiadomo, to wciąż temat rzeka nie tylko dla Polski, ale dla świata i całej elektrycznej mobilności.

Dlatego też jak na razie stacje paliw spokojnie podchodzą do tematu. Wciąż jest bowiem wiele pojazdów z silnikami spalinowymi i na nich kolokwialnie mówiąc, kręci się interes. Z roku na rok aut na prąd jednak przybywa dlatego też nikt nie może przespać odpowiedniego momentu. W dodatku wchodzenie w ten temat już teraz to ogromny atut – zwłaszcza wizerunkowy.

stacja-benzynowa-paliwo
fot. freepik

Ubędzie dystrybutorów?

Dziś śmiało można zadać sobie pytanie, jak będzie wyglądało tankowanie za 10, 20 czy 30 lat. Jak będzie wyglądała stacja paliw względem tego, z czym mamy do czynienia na dzień dzisiejszy. Czy dystrybutor na diesel, benzynę będzie w ogóle opłacalny? Wiadomo przecież, że ceny tych paliw będą wówczas kosmiczne ze względu na chęć odrzucenia tych paliw z rynku. Jedno jest pewne – zmieni się naprawdę dużo.

Najważniejsze będą jednak rozwiązania, które zapewnią wygodę kierowcom. Tak jak dziś wizyta na stacji paliw zajmuje chwilę, tak dla kierowców jest kluczowe to, aby i tak samo było wówczas, gdy przyjdzie tankować prąd. Długa strata czasu sprawi, że każdy będzie szukał innych rozwiązań. Ale trzeba też pamiętać o jednej rzeczy – proces ładowania nie zależy i nie będzie zależał od stacji paliw, ale od producentów samochodów, którzy cały czas udoskonalają swoje baterie.

ceny paliw stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News