Sprzedajesz za tanio swój samochód? Możesz mieć z tego tytułu bardzo duże problemy

Sprzedajesz za tanio swój samochód? Możesz mieć z tego tytułu bardzo duże problemy

kupno uzywanego samochodu diesel

Podaj dalej

Coraz większym problemem dla właścicieli pojazdów jest pozbycie się auta. Stary samochód, któremu znacznie bliżej na złom niż do nowego właściciela stanowi nie lada kłopot. Są firmy, które skupują takie pojazdy, ale tutaj naprawdę trzeba być ostrożnym. Może z tego tytułu wyjść więcej kłopotów niż myślimy.

Stary samochód dużym kłopotem

Oddanie samochodu na złom jest dość kłopotliwe, a na rynku pojawiło się w ostatnich latach wiele firm, które skupują takie auta. Można nawet na tym nieco więcej zarobić niż na złomie. Choć tak naprawdę mówimy o dość śmiesznych pieniądzach w wysokości tysiąca, dwóch lub trzech.

Fakt faktem, że ktoś przyjeżdża pod dom, podpisujemy umowę, bierzemy pieniądze i gotowe. Sęk w tym, że warto wiedzieć tak naprawdę z kim podpisujemy taką umowę. Należy sprawdzić czy dane na umowie zgadzają się z danymi w dowodzie osobistym. Jeżeli podpisujemy na ”kuzyna” czy ”kumpla”… lepiej odpuścić sprzedaż.

Z naszej strony najważniejszy jest fakt zgłoszenia sprzedaży tego samochodu. Dlaczego? Coraz więcej pojawia się 'firm’, które kupują dane auta a tego nie zgłaszają, choć powinny. Następnie takie auta mogą być rozebrane na części, posłużyć w kradzieżach np. paliwa, czy jak bywa najcześciej – wyłudzenia odszkodowania OC.

Bezpieczna sprzedaż samochodu

Oczywiście nikt nie udowodni nam później, że to my dokonaliśmy kradzieży czy wyłudziliśmy OC. Sytuacja jednak sama w sobie jest wówczas mało przyjemna i po prostu zbędna. Dlatego tak ważne jest dobre sprawdzenia z kim podpisujemy umowę (dane osobowe/firmy). Nigdy nie można podpisywać umów in blanco.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News