Sprzedając w tym roku używany samochód można na tym dobrze zarobić. I nie trzeba specjalnie się o wysilać

Sprzedając w tym roku używany samochód można na tym dobrze zarobić. I nie trzeba specjalnie się o wysilać

uzywany samochod diesel

Podaj dalej

Planujesz sprzedać samochód? Najbliższe miesiące pod tym względem będą na pewno wyjątkowe i pozwolą znacznie więcej zarobić. Wszystko z racji tego co się dzieje obecnie na rynku samochodów zarówno używanych, jak i nowych. Ten rok jest pod tym względem wyjątkowy i będzie tylko lepiej. Choć warto zwrócić uwagę, że również… gorzej, bo druga strona musi wydać więcej pieniędzy. Wszystko jednak weryfikuje podać i popyt.

Sprzedajesz samochód? Zarobisz więcej

Wartości samochodów używanych idą coraz bardziej w górę. Tak naprawdę dzieje się to już od kilku miesiącach, ale w ostatnim czasie sytuacja mocno nabiera na sile. Dostępnych aut dla klientów jest po prostu za mało – zarówno tych używanych jak i nowych. Problem z tymi drugami związany jest z mikrochipami, których jest za mało. Z tego powodu wszyscy producenci muszą ograniczać znacząco produkcję.

To sprawia, że odczuwa to rynek samochodów używanych, bo jest mniej aut, a większe zainteresowanie. Prawo rynku w takiej sytuacji jest bezwzględne i po prostu pojazdy drożeją. Do tego wszystkiego dochodzi również inflacja i fakt, że złotówka jest słaba względem innych walut. Mimo wszystko klienci i tak się znajdują, którzy chętnie kupią dany samochód, a właściciele zarabiają na tym o kilka tysięcy więcej niż mogliby kiedyś.

Tak jak np. dwa lata temu kierowcy szukali dobrego auto do kwoty 20 tysięcy złotych, tak obecnie bezpiecznie jest wpisywać do 30 tysięcy złotych. Skoki niektórych samochodów są wyższe o 2, 3, a nawet i ponad 4 tysiące złotych. Przynajmniej jeżeli chodzi o modele do wartości pojazdu w okolicach 40 tysięcy złotych. Im wyżej, tym można spotkać się z jeszcze większym zaskoczeniem. Kupując dany model rok temu, a sprzedając obecnie można nawet na tym zarobić, bez większego wysiłku.

Planujesz sprzedać samochód? Jeszcze chwilę poczekaj

Patrząc na to co się dzieje obecnie na rynku wiele wskazuje na to, że końcówka roku będzie najlepszym momentem do sprzedaży samochodu. Kryzys związany z produkcją nowych samochodów jest coraz większy, a zainteresowanie używkami po wakacjach będzie przybierało tylko na sile. Oznacza to nic innego, jak możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy więcej, niż w chwili obecnej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News