Sprawdź swoją polisę OC. Coraz więcej wezwań do zapłaty wysyłanych przez UFG

Sprawdź swoją polisę OC. Coraz więcej wezwań do zapłaty wysyłanych przez UFG

ubezpiecznie oc polisa

Podaj dalej

Posiadanie samochodu jest jednoznaczne z posiadaniem polisy OC, ale jak się okazuje coraz więcej kierowców o tym najzwyczajniej zapomina. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, że ubiegły rok pod tym względem był wyjątkowy. Większość osób tłumaczyła się obecnie panującą sytuacją w kraju, choć takie tłumaczenie jest po prostu śmieszne.

Zapominamy płacić OC

Współcześnie ubezpieczanie samochodu to tak naprawdę poświęcenie kilku minut. Nawet nie trzeba wychodzić z domu, bowiem wszystko załatwia się przez telefon bądź internet. Dlatego też tłumaczenie wielu kierowców poparte panującą sytuacją były po prostu oderwane od rzeczywistości.

W ubiegłym roku UFG wysłało niemalże 200 tysięcy wezwań do osób, które zapomniały zapłacić swojej polisy OC. To aż o 58 procent więcej, niż miało to miejsce w roku wcześniejszym. Podano też informację, że statystycznie najbardziej zapominalska grupa to mężczyźni w wieku od 30 do 39 lat.

A zapominać nie warto, bowiem kara jest bardzo wysoka i może sięgnąć kwoty nawet 5 600 złotych. Fundusz przekazał także informacje, że w ubiegłym roku zgłoszono o 13,2 proc. mniej szkód niż w 2019 roku. Mimo wszystko wartość przeciętnej szkody wzrosła do 8 200 zł.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News