Spraw by twój diesel prowadził się lepiej. Prosty sposób na uzyskanie lepszej widoczności w drodze

Spraw by twój diesel prowadził się lepiej. Prosty sposób na uzyskanie lepszej widoczności w drodze

Podaj dalej

Samochód ma to do siebie, że o każdy element należy odpowiednio dbać. Bez względu czy znajduje się on wewnątrz pojazdu, czy na zewnątrz. Dlatego tak ważne jest to, aby komfort jazdy był jak największy, co wpłynie równiez na nasze samopoczucie. Prowadząc pojazd z silnikiem typu diesel, benzynowym czy tankowanym LPG, należy pamiętać o swojej wygodzie.

Dbaj o diesel i benzyniaka także z zewnątrz

diesel swiatla widok

Dobra widoczność dla kierowcy to niezwykle istotna rzecz, dlatego też trzeba pamiętać o regularnym myciu szyb, ale nie tylko tym. Dobra widoczność to również to światła są w stanie rozświetlić nam drogi. A jeżeli samochód jest już długo użytkowany jedno jest pewne – mogą na pewno więcej.

Tutaj istotną role odgrywają nie tylko żarówki, jakie posiadamy, ale także reflektory. A te jak wiadomo w trakcie użytkowania pojazdu z roku na rok znacząco tracą na swojej wartość. Wynika to z faktu, że są narażone na warunki zewnętrze, a więc deszcz, promienie UV i różnego rodzaju piaski i pyły.

Oczywiście reflektory można w każdej wymienić na nowe, ale można również je efektywnie doprowadzić do stanu używania. A jest na to kilka sposobów, dzięki którym uzyskami lepszy efekt wizualny, a zarazem lepszą widoczność. Wymaga to niewielkiego wkładu finansowego bądź czasu.

reflektory polerowanie diesel

Proste sposoby

Warto zacząć przygodę z dbaniem o reflektory od pasty polerskiej, a nawet i wosku. Jeżeli jednak problem jest większy, warto użyć polerki z papierem ściernym.  Te sposoby są zdecydowanie najprostsze i wymagające najmniejszego nakładu finansowego.

Są jeszcze inne metody, bardziej fachowe, jednakże tutaj zdecydowanie lepiej udać się już do specjalizującego się w tym punktu. Wówczas możemy liczyć na naprawdę dobrą regenerację, choć warto wówczas przeliczyć, czy korzystniej nie będzie zainwestować w nowy reflektor.

diesel reflektor widocznosc

,

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News