Spadnie deszcz, będzie rzeź. Kierowcy nie są przygotowani na opady deszczu?

Spadnie deszcz, będzie rzeź. Kierowcy nie są przygotowani na opady deszczu?

opady deszczu

Podaj dalej

Wszyscy z niecierpliwością wypatrują w niebo oczekując kiedy spadnie deszcz. W Polsce coraz głośniej mówi się o panującej suszy, która zaczyna coraz mocniej zbierać swoje żniwa. Spada poziom wód, a wielu terenom zielonym grożą pożary.

kiedy deszcz

Przy tym wszystkim nie można zapominać o kierowcach, ponieważ deszcz zapewne mocno da im się we znaki. Ci w ostatnim czasie bardzo przyzwyczaili się do znakomitych warunków panujących na drogach. Niestety przekłada się to na liczbę poważnych wypadków, w których ginie wiele osób.

Wszystkim kierowcom powinna się czym prędzej zapalić czerwona lampka. Pojawiły się właśnie najnowsze prognozy modeli numerycznych na najbliższy okres dla Polski. Co z nich wynika? Na przełomie kwietnia i maja Polska znajdzie się pod wpływem układów niskiego ciśnienia, dlatego częściej można spodziewać się opadów deszczu.

W wielu miejscach kraju deszcz będzie jednak w większości przelotny. Dla kierowców może okazać się to bardzo zgubne, gdyż dużo łatwiej o spowodowanie wypadku przy większej prędkości przez śliską nawierzchnię.

Deszcz? Czas zatem wymienić opony

Ci którzy wciąż zwlekają ze zmianą opon, powinni czym prędzej to zrobić. Zwłaszcza należy sprawdzić, czy bieżnik w oponach posiada odpowiednią głębokość, aby mógł prawidłowo odprowadzać wodę przy większych opadach.

Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze i najdroższe opony nie są w stanie nam zagwarantować bezpieczeństwa. Najważniejsze jest to, aby dostosować swoją jazdę i prędkość do warunków panujących na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News