Spadły zarobki kierowców ciężarówek. Czy wciąż warto spędzać całe dnie za kółkiem?

Spadły zarobki kierowców ciężarówek. Czy wciąż warto spędzać całe dnie za kółkiem?

zarobki kierowca ciezarowk

Podaj dalej

Pieniądz rządzi światem, a wiele osób decyduje się na pracę zawodowego kierowcy, mając na względzie wysokie zarobki. Te jednak jak się okazuje  w ubiegłym roku nie były tak duże, jak w 2019 roku. Choć zdecydowanie większe patrząc jeszcze rok wstecz. Czy ten zawód mimo wszystko pozostaje atrakcyjny dla mężczyzn i kobiet?

Zarobki spadły, ale…

Polski Instytut Transportu Drogowego przygotował raport z którego wynika, że mediana wynagrodzeń w 2020 roku wynosiła 6 000 złotych. Była ona niższa o 5 procent, niż w 2019 roku, a więc o 300 złotych. Niższe wynagrodzenie mogło wynikać z sytuacji, jaka dotknęła cały świat w ubiegłym roku.

Bo biorąc pod uwagę 2018 rok wciąż jest ona wyższa aż o 20 procent! To tylko pokazuje jak mimo ubiegłego roku zarobki tutaj poszły w górę. I w perspektywie kolejnych lat tendencja nie powinna być inna – kierowcy zawodowi będą zarabiać jeszcze więcej.

Wspomniana kwota nie jest jednak zapisana w całości umową o pracę. Jest to zlepek wynagrodzenia, dodatków, diet i premii. Tutaj jednak zbliża się pewna rewolucja w płacach, jaka ma nastąpić na początku ubiegłego roku. Docelowo ma nie być już diet i dodatków, a wszystko ma zostać wliczone w zarobki wpisane w umowie

Praca przyciąga młodych

Coraz więcej młodych osób decyduje się na zawód kierowcy zawodowego ze względu na duże zarobki. Mediana to oczywiście środek tego co się zarabia, ale osoby które pracują w systemie np. 3/1 a nawet i 4/1 doskonale wiedzą, że można zarobić dużo więcej.

Kwestia tylko tego ile dana osoba jest w stanie poświęcić czasu, jeżeli chodzi o spędzenie go poza domem, z dala od rodziny. Życie w ciągniku siodłowym dla wielu nie jest proste, choć niewątpliwie bardzo opłacalne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News