Słynna i najbardziej dochodowa Skoda znika! Zabrał ją Volkswagen

Słynna i najbardziej dochodowa Skoda znika! Zabrał ją Volkswagen

Podaj dalej

Po blisko dwóch latach negocjacji na linii koncernu Volkswagen, a czeską Skoda Auto podjęto bardzo istotną decyzję dla naszych południowych sąsiadów. Zdecydowano, że jeden z najbardziej popularnych modeli nie będzie już produkowany w tamtejszej fabryce. Mowa tutaj o modelu SuperB.

Skoda po 19 latach żegna się z SuperB

skoda superb

Produkcja tego modelu będzie odbywała się na Słowacji. Również tam ma zostać przeniesiona produkcja innego samochodu, w tym przypadku Volkswagena. Mowa tutaj o żadnym innym samochodzie jak o słynnym Passacie, który obecnie powstaje w niemieckim Emden.

Tamtejszy lider związków zawodowych wypowiedział się w kwestii zabrania modelu SuperB w dość mocnych słowach. Stwierdził, że koncern Volkswagena po prostu ukradł z Czech najbardziej dochodowy flagowiec.

Osoby pracujące w Kvasinach nie powinny mieć jednak powodów do zmartwień. Będzie tam odbywała się produkcja innych modeli, chociażby popularnych w ostatnim czasie SUV-ów. Zwiększyć ma się produkcja m.in. SUV-a Kodiaq.

SuperB naprawdę jest super

skoda superb 2

Model ten od wielu lat cieszy się dużą popularnością i doczekał się już trzech generacji. Również w Polsce można bardzo często spotkać jeżdżącą Skodę SuperB. Ba! Ma ją w swoich szeregach nawet polski rząd.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News