Słowacja nie chce Polaków na majówkę. Gdzie zatem spędzimy długi weekend?

Słowacja nie chce Polaków na majówkę. Gdzie zatem spędzimy długi weekend?

Podaj dalej

Wszyscy liczyli, że ten rok będziemy zupełnie inny niż ubiegły, ale jak na razie pierwsze jego cztery miesiące mogą wydawać się jeszcze gorsze. Jak zatem rozpocznie się długi weekend w maju, a więc popularna majówka? Na pewno też nie tak jakbyśmy wszyscy tego oczekiwali. Wciąż są nałożone dość duże ograniczenia, które utrudniają podróżowanie.

Długi weekend jakiego nie chcemy

majowka 2021 jedzenie

Skoro w Polsce nie można spędzić majówki tak jak większość osób tego oczekuje, niektórzy myśleli, że uda się już właśnie tak spędzić na Słowacji. Tamtejszy rząd się jednak przygotował na duży przypływ Polaków i… nałożył na nas obostrzenia. Nie ma sensu zatem kierować się do naszych południowych sąsiadów.

Kraj ten pomału wychodzi z kryzysu i nie chce, aby duży napływ turystów zmienił tę sytuację. Zwłaszcza, że to w dużej mierze ludzie ze śląska kierowaliby się w tamtej rejonu. A jak wiadomo to właśnie południe Polski jest obecnie w najtrudniejszej sytuacji i to tam sytuacje wygląda najgorzej.

Z tego też powodu zdecydowano, że każdy, kto przyjedzie musi liczyć się z dłuższą lub krótszą kwarantanną. Nie zmienia to jednak faktu, że weekend majówkowy spędzimy i tak… w czterech ścianach, tyle tylko, że na Słowacji. Sens wyjazdu zatem pozostaje żaden.

majowka 2021 gdzie

Gdzie wybrać się na majówkę 2021?

Podróżowanie po Polsce nie jest zakazane i jak wiadomo można jechać wszędzie. Nigdzie jednak nie znajdziemy noclegu, jeżeli chodzi o hotele. Co z mniejszymi pensjonatami? Tutaj bywa… różnie. I jak to się mawia – dla chcącego nic trudnego.Kto był w tym roku już w górach doskonale wie, jak to wygląda.

Najmodniejsza w tym sezonie wydaje się jednak, że będzie… wolna przestrzeń w mieście. A więc znalezienie kąta, gdzie na spokojnie będzie można odpalić grill. Długi weekend w końcu od zawsze kojarzy się z mile spędzonym czasie w gronie przyjąciół i rodziny.

majowka 2021 wyjazd

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News