Skręcając wyprzedzał skręcający samochód. Nie spodziewał się tego co go czeka na zakręcie

Skręcając wyprzedzał skręcający samochód. Nie spodziewał się tego co go czeka na zakręcie

Podaj dalej

Samo wyprzedzanie wbrew pozorom nie jest uważane za prostą rzecz, co też nie raz wiele osób mogło zobaczyć bądź przekonać się samemu. Dlatego też to, co zrobił tutaj ten kierowca, jest już kompletnym brakiem jakiejkolwiek wyobraźni. Trudno powiedzieć tutaj jednak, że spotkała go za to szybka karma.

Bezmyślne wyprzedzanie na zakręcie

wyprzedzanie zakret kierowca

Na nagraniu widać jak kierowca pędzi po trasie i mija jeden samochód za drugim. W końcu jednak doszedł do momentu w którym musiał skręcić w lewo, podobnie jak kierowca jadący przed nim. Ten jechał jednak w jego odczuciu wolno, dlatego też zdecydował się go wyprzedzić.

A zrobił to już praktycznie na zakręcie, wchodząc szerszym łukiem. Nadmierna prędkość z jaką jechał wyrzuciła go na drugi pas ruchu, przez co uderzył w jadący prawidłowo tam pojazd. I w takich sytuacjach zawsze szkoda osób postronnych, które niczemu nie są winne.

Dlatego też w żadnym przypadku nie można mówić, że kierowca dostał za swoje. Inaczej gdyby uderzył w jakiś element infrastruktury, choć i nawet takim osobom nigdy nie można życzyć źle. W końcu może po takim zdarzeniu wyciągnie dana osoba odpowiednią lekcję.

Nice shortcut… from r/IdiotsInCars

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News