Skończyła się długa obniżka ceny LPG na stacjach. Autogaz zaczął drożeć

Skończyła się długa obniżka ceny LPG na stacjach. Autogaz zaczął drożeć

lpg instalcja awaria

Podaj dalej

Czy to koniec cenowego eldorado na stacjach paliw dla kierowców tankujących LPG? Przez ostanie tygodnie cena autogazu nieustannie malała, aż w wielu miejscach zakończyła swoje pikowanie na cenie poniżej 2,20 złotych za litr. W ostatnich dniach jednak zauważalny jest wzrost ceny za to paliwo.

Co się dzieje z LPG?

W porównaniu z ubiegłym tygodniem, w tym cena za autogaz wzrosła średnio o 4 grosze. Czy to powinno budzić niepokój jeżeli chodzi o czerwiec? Zdecydowanie… nie! Cena po prostu znalazła na ten okres swoją stabilizację i będzie kształtowała się w okolicach kwoty 2,35 zł za litr.

Różnice wynikają już wyłącznie np. z województwa. W lubuskim i łódzkim kierowcy tankując po 2,31 zł, a na Mazowszu 2,44 zł za litr. Podobnie zresztą sytuacja wygląda lokalnie, gdzie można spotkać podobne różnice cenowe. Na jednej stacji LPG będzie można zatankować znacznie taniej niż na drugiej.

Wahania cenowe w najbliższym czasie będą widoczne, ale jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to będzie to kosmetyka. Jednego tygodnia będzie drożej o kilka groszy, innego taniej. Koniec końców średnia cena około 2,35 zł będzie utrzymywana

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News