Skoda podjęła zaskakującą decyzję w kwestii modelu Fabia. Kierowcy patrzą na to z niedowierzaniem

Skoda podjęła zaskakującą decyzję w kwestii modelu Fabia. Kierowcy patrzą na to z niedowierzaniem

skoda fabia kombi

Podaj dalej

Skoda Fabia to samochód, który cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Okazuje się jednak, że ten model w wersji kombi dotknął znak czasów. Jego produkcja zostanie zakończona ze względu na bardzo rygorystyczne limity emisji spalin narzuconych przez Unię Europejską. Miejsce tego auta wypełnią samochody elektryczne, których produkcja musi zostać zwiększona.

Ostatni moment na to, aby nowa Skoda Fabia Kombi była twoja

Na tę chwilę nie wiadomo dokładnie kiedy ostatni model Skoda Fabia Kombi zjedzie z linii produkcyjnej. O tym, że jednak tak się stanie wiadomo z listu, jaki został rozesłany do pracowników firmy. Skąd taka nagła decyzja? W lipcu Komisja Europejska przedstawiła Zielone Porozumienie dla Europy. Chodzi  plan ochrony klimatu i spełnienie bardziej rygorystycznych norm emisyjnych już w 2030 roku. Tyczy się to także – a nawet zwłaszcza – elektromobilności.

”Bardzo rygorystyczna norma emisji EU7 znacząco przyspiesza proces transformacji w kierunku elektromobilności. Jako Skoda potrzebujemy nie tylko więcej samochodów elektrycznych, ale także musimy pożegnać się z niektórymi produktami z silnikiem spalinowym. Musi to nastąpić zdecydowanie szybciej niż planowano” – napisano w liście do pracowników.

Nie tylko Skoda musi podejmować tak ciężkie decyzje, ale również inni producenci samochodów. Ci albo już poinformowali o modelach jakie wycofali, albo zrobią to także w najbliższym czasie. Niewątpliwie elektromobilność przyśpiesza, a niektóre modele samochodów po prostu znikną z czasem z naszych dróg i będą tylko pięknym kawałkiem historii. Bo Fabia w wersji Kombi niewątpliwie wpisała się tutaj znacząco.

Ofensywa ze strony Skoda Auto

Wiadomo już, że do 2030 roku Skoda będzie miała w swojej ofercie do nabycia trzy nowe samochody elektryczne. Do tego czasu przeszło 50 procent samochodów ma już posiadać napęd elektryczny, a silniki spalinowe pójdą z roku na rok coraz bardziej w odstawkę. Plany sa bardzo ambitne, bowiem producent chce dostać się do pierwszej piątki najlepiej sprzedających się marek w Europie, a także zostać jedną z wiodących europejskich marek na nowych dla niej rynkach. Chodzi m.in. o Indię, rosję czy Afrykę

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News