Skoda Octavia w wersji RS. Poznaliśmy ceny za usportowioną wersję kultowego modelu

Skoda Octavia w wersji RS. Poznaliśmy ceny za usportowioną wersję kultowego modelu

Podaj dalej

Skoda Octavia nie ma przed nami już żadnych tajemnic jeżeli chodzi o model RS. Właśnie poznaliśmy cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za wersję sportową tego modelu. Czeski producent przygotował pojazd w trzech wariantach napędowych: Diesel, benzyna i hybryda typu plug-in.

Wspaniała Skoda Octavia w rozsądnej cenie

Skoda Octavia RS

Wersja RS to nie tylko zmiany zewnętrzne samochodu, ale również i wewnętrzne. To co najbardziej rzuca się w oczy patrząc na samochód to czarne elementy wykończenia nadwozia z przodu i z tyłu. Do tego duże wloty powietrza pod światłami przeciwmgielnymi czy dyfuzor. Istotne jest równie obniżenie zawieszenia o 15 mm.

Jeżeli chodzi o wnętrze tutaj nie mogło zabraknąć podgrzewanych sportowych foteli czy trójramiennej kierowcy z logo RS. Oczywiście  to tylko kropla w morzu, bo nowy właściciel będzie mógł użytkować m.in. kamerę cofania, progresywny układ kierowniczy, asystent pasa ruchu i wiele innych.

Jeżeli chodzi o silnik, tutaj diesel będzie posiadał moc 200 KM, a benzyna wygeneruje moc 245 KM. Oba silniki są połączone z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią DSG.

Skoda Octavia RS 3

No więc jakie te ceny?

W przypadku wersji na benzynę klient będzie musiał zapłacić 147 850 zł. Z kolei hybryda plug-in to wydatek rzędu 158 300 zł. Za model combi w tych wersjach zapłacimy odpowiednio 151 850 zł i 162 150 zł. Diesel ma pojawić się w nieco późniejszym terminie, przez co cena pozostaje wciąż zagadką.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News