Skoda Fabia czwartej generacji nadchodzi! Oto szkice samochodu przed zbliżającym się debiutem

Skoda Fabia czwartej generacji nadchodzi! Oto szkice samochodu przed zbliżającym się debiutem

Podaj dalej

Niecałe dwa tygodnie pozostały do tego, aby nowa Skoda Fabia ujrzała światło dzienne i przedstawiła się światu. Zanim to jednak nastąpi zaprezentowano jak samochód wygląda na szkicach. I choć to tylko grafika, to trzeba przyznać, że pobudzająca mocno wyobraźnie.

Skoda Fabia czwartej generacji

skoda fabia 2021

4 maja oficjalnie zobaczymy już na żywo prezentuje się czwarta generacja wspomnianego już modelu. Producent na kilka dni przed premierą zaprezentował szkice, z których można wyczytać mocne linie, nadające jeszcze większej dynamiki i charakterku niż miała poprzedniczka.

Wiadomo już, że Skoda Fabia będzie o 11 cm dłuższy, a także 4,8 cm szersza. Projekt od samego początku zakładał, że samochód ma się stać bardziej aerodynamiczny i wygląd tworzono głównie w tym kierunku. Dużą uwagę skupiono także na oświetleniu, które powstało w technice LED.

W Polsce samochód ma być dostępny w czterech wersjach benzynowych. Standardowa jednostka to 1.0 MPI o mocy 80 KM i 95 Nm, a pozostałe będzie można nabyć w mocniejszej wersji. Na starcie będą dostępne trzy wersje wyposażenia Active, Ambition i Style. Patrząc na gamę kolorystyczną nie brakuje tutaj niczego.

swiatla skoda fabia

Fabia ponadczasowa

Skoda Fabia od zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród kierowców. Na świecie sprzedano już przez wszystkie lata i generacje blisko 5 mln modeli. Pierwsza generacja Fabii w ciągu około 8 lat sprzedała się w liczbie 1,79 mln egzemplarzy. Druga miała 1,7 mln nabywców, a trzecia tylko poprawiła dwa wspomniane wyniki.

skoda fabia premiera

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News