Silnik typu diesel lub benzynowy lepiej naprawiać czy kupić używany? Prawda może zaskoczyć

Silnik typu diesel lub benzynowy lepiej naprawiać czy kupić używany? Prawda może zaskoczyć

silnik diesel uzwany

Podaj dalej

Kiedy silnik typu diesel lub benzynowy ulegnie awarii, właściciel samochodu ma trudny orzech do zgryzienia. Co wtedy najlepiej począć? Naprawiając i wydawać dużo pieniędzy? Ale jaką to daje gwarancję, że naprawdę pochodzi on równie długo. A może lepiej sięgnąć po używaną jednostkę napędową, wyjętą z ”rozbitego” pojazdu.

Naprawiać silnik typu diesel lub benzynowy czy nie?

Używane części samochodowe są zawsze dla wielu kierowców kłopotliwe. Nie wiadomo po które części warto sięgnąć, po które nie. A przecież trzeba pamiętać, że niektóre części po prostu prawnie są zabronione. Nie należy kupować części, które wpływają bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Mowa tutaj o klockach i przewodach hamulcowych, końcówek drążków kierowniczych czy sworzni zawieszenia.

Mechanicy bardzo często mówią, że lepiej kupić oryginalną część używaną, niż chińską nową podróbkę. Jest to zupełnie inna jakość, która zdecydowanie bardziej gwarantuje niezawodność. Części są solidne i po prostu nie psują się tak, jak mogą psuć się zamienniki. A kupować tanio naprawdę nie warto, bo jak ktoś mądrze powiedział – na tanie rzeczy mnie nie stać. Trzeba je po prostu bardzo często wymieniać.

Jeżeli chodzi o silnik typu diesel czy benzynowy warto go szukać po prostu wszędzie. Nie tylko na popularnych stronach internetowych. Wiele osób może się zdziwić jak duża, a wręcz ogromna jest ich dostępność poza tego typu serwisami. Można znaleźć naprawdę dobry rocznik, niski przebieg i po prostu jakością jednostkę napędową. A ta może nam służyć dłużej, niż cały nasz samochód.

Lepiej u fachowców niż Mirka

Kupując używany silnik typu diesel czy benzynowy możemy dostać nawet na niego pewną gwarancję. Takie jednostki napędowe są sprawdzane przez firmy, które gwarantują, że da ona rozruch i jakościową pracę. Zupełnie inaczej może być w przypadku, gdy kupimy silnik od osoby prywatnej. Nigdy nie mamy gwarancji, że działa on prawidłowo. Choć oczywiście są to przypadki rzadkie.

Można spisać jednak umowę i warto to zrobić. Tym bardziej, że kupujemy drogą rzecz i bardzo istotną dla pracy samochodu. Dlatego też np. sądy zawsze będą inaczej podchodziły do tego typu tematu. Po prostu będą piętnować oszustów, którzy świadomie mogą sprzedawać nam bubel za duże pieniądze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News