Silnik się przegrzewa? Gwałtowny wzrost temperatury jednostki napędowej może wywołać kilka rzeczy

Silnik się przegrzewa? Gwałtowny wzrost temperatury jednostki napędowej może wywołać kilka rzeczy

przegrzanie silnika temperatura

Podaj dalej

W takich dniach jakie mamy obecnie, ale nie tylko, każdy kierowca powinien raz na jakiś czas spoglądać na temperaturę jaką ma silnik. Wiadomo, że kiedy ten jest nierozgrzany prawidłowo, to należy stosować się do kilku zasad. Działa to także w drugą stronę, gdy jednostka napędowa się przegrzewa. Ale kiedy do tego może dojść?

Uważaj na swój silnik

przegrzanie silnika

Oczywiście jednym z powodów mogą być problemy związane z przegrzaniem się płynu chłodnicy, czy jego niedoborem. To najpopularniejsze przyczyny, ale nie jedyne. Bo tak naprawdę do takiej sytuacji mogą doprowadzić inne rzeczy znajdujące się pod maską.

Silnik może przegrzać się także, jeżeli termostat uległ awarii. Jeżeli tak się stanie odcinany się płyn chłodniczy, choć może działać to dwojako. Kwestia czy zatnie się w pozycji otwartej, czy zamkniętej. Bo jeżeli otwartej to jednostka napędowa wtedy silnik może mieć problem osiągnąć właściwą temperaturę.

Wentylator chłodnicy także jest powodem kłopotów, bowiem łatwo wtedy o przegrzanie, gdy za oknem słońce bądź jedziemy w korku. Nie raz zapewne spotkaliście się z sytuacją, że jedno z aut w korku po prostu nie wytrzymało… ciśnienia. Podobnie wygląda sytuacja, gdy pompa wody ulegnie awarii.

przegrzanie samochodu

Przypadek losowy

Tak naprawdę ciężko przygotować się na tego typu sytuację, bowiem nigdy nie wiadomo kiedy się wydarzy. O ile płyn do chłodnicy można kontrolować, to jednak w przypadku pozostałych rzeczy mogą zdarzyć się nagle. Nieprzypadkowo wiele osób na takie sytuacje wykupuje assistance, aby mieć ratunek.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News