Silnik nie reaguje na dodanie gazu tak jak powinien? Uwaga, niekoniecznie musi być on słaby

Silnik nie reaguje na dodanie gazu tak jak powinien? Uwaga, niekoniecznie musi być on słaby

Podaj dalej

Jednostka napędowa w każdym samochodzie to temat, na który można byłoby napisać kilka dobrych książek. Każdy silnik jest bowiem inny i każdy ma swoje wady i zalety, lecz jest jedno coś, co łączy je bardziej. Utrata mocy i to wcale nie nagła, a stopniowa, przez którą moc nie jest taka jaka powinna być po wciśnięciu pedała gazu.

Mercedes EQS – nowy konkurent Tesli?

Silnik i kolejne rozterki kierowców

diesel silnik auto

Dla każdego Kowalskiego wyłapanie takiej rzeczy graniczy z cudem. Różnice wbrew pozorom nie muszą być duże, a jeżeli są większe po prostu to w pewien sposób akceptujemy. Mało kto chciałby się bawić w szukanie problemu, dlaczego auta jedzie o kilka czy kilkadziesiąt procent nie tak jak powinno.

A to wszystko z jednej prostej przyczyny – pieniądze, a w drugiej kolejności czas. Choć niewątpliwie ten pierwszy czynnik odgrywa większą rolę. Bo komu chciałoby się szukać problemu tam, gdzie jest on bądź co bądź dla wielu mało istotony.

Polacy z reguły jeżdżą bardzo starymi samochodami i kupując je godzą się na pewne rzeczy. I o ile wykonują podstawowe czynności jak wymiana filtrów, oleju i innych niezbędnych rzeczy, to nie wgłębiają się dalej. Uszkodzone przewody dopływowe, nagar, czy problemy z turbosprężarką. Skoro silnik działa a auto jeździ, niech tak będzie.

diesel silnik samochod

Naprawy często nieopłacalne

Inna kwestia, że tego typu dokładnie szukanie problemu jest mało opłacalne. Skoro ktoś dał za 15-letnie auto np. 5-6 tysięcy, to nie ma zamiaru wkładać w niego więcej pieniędzy. Szukając jednego problemu, nagle mogą pojawić się inne, poważniejsze. A wtedy tak naprawdę robi się skarbonka bez dna.

Skoro więc jednostka napędowa w starszym aucie nie jest nam w stanie dać tyle ile powinna, są dwie opcje. Inwestowanie albo pogodzenie się z ”małym kłopotem”. Silnik i tak zrobi swoje i dowiezie nas tam, gdzie chcemy.

silnik diesla rok

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News