Silnik diesla za kilka lat. Rzeczywistość dla kierowców wcale nie rysuje się tak koszmarnie

Silnik diesla za kilka lat. Rzeczywistość dla kierowców wcale nie rysuje się tak koszmarnie

silnik diesla ochrona

Podaj dalej

Dużo w ostatnim czasie mówiło się i pisało o tym, że silnik diesla w niedalekiej przeszłości po prostu przestanie istnieć. Wszystko z faktu, że normy emisji spalin miały być tak zawyżone, że nie było szans na to, aby takie jednostki w ogóle istniały. Wiele się jednak zmienia i napędy te wcale nie stoją na straconej pozycji.

Silnik diesla w dobie elektryków

Dziś już wiadomo, że nadchodzące normy emisji spalin nie przebrną przez Unię Europejską w takiej formie jakiej miały. Powód tego jest jeden i dość logiczny – żaden silnik nie spełniłby normy Euro 7. Po prostu były one zbyt restrykcyjne i całkowicie nie do zrealizowania przez producentów.

Ktoś w końcu zrozumiał, że przepisami i zmniejszaniem norm emisji spalin, nie da się w pełni ulepszyć tego świata. Dzięki temu tak naprawdę motoryzacja będzie mogła wciąż funkcjonować w podobnej formie, choć oczywiście bardziej restrykcyjnej z czasem. Mowa o momencie, w którym norma Euro 6d zostanie zastąpiona kolejną.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że uda się uratować wiele miejsc pracy, a technologia wciąż będzie rozwijana. A jak się rysuje przyszłość? Wcale nie w takich czarnych barwach jak zapowiadano. Nawet pomimo tego, że wielu producentów całkowicie zrezygnowało z produkcji samochodów z silnikami spalinowymi.

Diesel będzie… prestiżowy?!

Z czasem może okazać się tak, że właśnie silnik diesla stanie się topowy i posiadanie go będzie czym naprawdę wyjątkowym na mieście. Zwłaszcza w okresie, gdy samochody elektryczne będą stanowiły już lwią część pojazdów na drogach. Auta spalinowe mogą być prawdziwymi perełkami na drogach.

Uprzedzając pytania, czy za kilka lat kupimy diesla w salonie, odpowiedź dziś nasuwa się tylko jedna – tak! I choć może nie w takich prestiżowych autach jakich byśmy chcieli, to jednak w autach w których się pojawią i tak wzbudzą ogromne zainteresowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News