Silnik diesla z nową normą. Kierowcy uważajcie jaki samochód kupujecie

Silnik diesla z nową normą. Kierowcy uważajcie jaki samochód kupujecie

silnik diesla

Podaj dalej

To już ostatni dni tego roku, gdzie można zarejestrować nowy samochód który nie posiada normy Euro 6D ISC-FCM. Chodzi o normę emisji spalin, która staje się bardziej wygórowana od 1 stycznia. Auto będzie musiał spełniać normę nie tylko przed zakupem, ale również w późniejszych latach. Silnik diesla staje się zatem realnie bardziej ekologiczny.

Czas na bardziej nowoczesny silnik diesla

diesel volkswagen silnik

Dla wielu dilerów samochodowych to ostatnie dni, aby sprzedać samochód, który nie posiada powyższej normy. Jeżeli tego nie zrobią, jedyne co ich ratuje to zarejestrować samochód na siebie i sprzedać nowy pojazd jako… używany. O ile rzecz jasna, zdążą dopełnić wszelkich formalności.

To niewątpliwie ogromny cios w motoryzację biorąc pod uwagę jak wyglądał ten kończący się już rok. Sytuacja na świecie sprawiła, że sprzedaż nowych samochodów nie była taka jak oczekiwano. Wielu dilerów nie zdołało wyprzedać wszystkiego, co tak naprawdę powinni.

Unia Europejska została poproszona o przedłużenie terminu chociaż o pół roku. Urzędnicy okazali się jednak bezkompromisowi i nie zmienili daty nawet o jeden dzień. Dlatego od 1 stycznia 2021 roku nie będzie można już zarejestrować nowego samochodu bez normy Euro 6D ISC-FCM.

bmw nowy silnik diesla

Czas pozbywać się starych samochodów

Tak naprawdę ta data jest początkiem zupełnie nowej motoryzacji, w którą pomału wchodzimy. Oczywiście skutki wprowadzonych zmian nie będą widoczne za rok, ani też za pięć czy nawet dziesięć lat. Ale już sięgając dalej, czyli np. za 15 lat będzie tego efekt.

Bo wówczas te stare samochody 15-letnie, czyli te które zaczną być sprzedawane od nowego roku, będą już emitowały spaliny na ”przyzwoitym poziomie”. Po te starsze nikt już praktycznie nie będzie sięgał. Zmiana zatem niewątpliwie na plus. Zwłaszcza, że wówczas zapewne rynek samochodów elektrycznych będzie działał dość prężnie.

silnik diesla nowa norma

Motoryzacja nie będzie już wytykana palcem, jako ta która niszczy nasz świat. Wszelkie zaostrzanie norm, które także jest planowane niewątpliwie okaże się plusem, jeżeli chodzi o to czym oddychamy. Bo nawet silnik diesla stanie się taką jednostką napędową, która będzie dla odbiorców eko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News