Silnik diesla pokazuje swoją moc. Możliwości tych samochodów budzą podziw i zazdrość

Silnik diesla pokazuje swoją moc. Możliwości tych samochodów budzą podziw i zazdrość

Podaj dalej

Silnik diesla to niewątpliwie bestia, którą ciężko ujarzmić. Zwłaszcza gdy pod maską znajduję się kilkulitrowy silnik, mogący wykrzesać z samochodu ponad przeciętną moc. W tym wszystkim niewątpliwie dość często wisienkom na torcie jest gęsty czarny dym wychodzący z rury spalinowej.

Tak pracuje silnik diesla

Niektórzy wielbicie wysokoprężnych silników specjalnie modyfikują swoje pojazdy, aby te były jeszcze bardziej efektowne. Zwłaszcza jeżeli chodzi o dźwięk jaki wydaje silnik, moc przyśpieszenia, a także wspomniany efekt smogu.

Ten jak wiadomo współcześnie jest mocno krytykowany. A zwłaszcza po aferze jaka wybuchła kilka lat temu przez Volkswagena. Współcześnie producenci boją się nawet reklamować tego typu silniki, w obawie przed krytyką i kryzysem wizerunkowym.

diesel
Diesel w akcji

Jeżeli reklama, to tylko i wyłącznie samochodu elektrycznego. Promocja środowiska i czystego powietrza. Tak ma wyglądać przyszłość do której zmierza motoryzacja.

Diesel nigdy nie zginie

Nawet za kilkadziesiąt lat, jeżeli silnik diesla zostanie nawet zakazany to i tak trudno uwierzyć w to, że nie będziemy oglądać tego typu obrazków. Miłośnicy motoryzacji nigdy nie pozwolą na to, aby takie widoki odeszły w zapomnienie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News