Silnik diesla nigdzie nie wjedzie? To bzdura! Te samochody są zgodne z Euro 6d-temp

Silnik diesla nigdzie nie wjedzie? To bzdura! Te samochody są zgodne z Euro 6d-temp

Podaj dalej

Od tego roku weszła w życie nowa norma emisji spalin w Unii Europejskiej – Euro 6D Temp. Samochody które jej nie spełniają nie będą miały prawa korzystać z powstających Stref Czystego Transportu na Starym Kontynencie, w tym Polsce. I choć mówi się, że kierowcy posiadający silnik diesla nie wjadą do wielu miejsc, to jednak nie jest to prawdą. Lista aut spełniających normę jest naprawdę długa.

Silnik diesla wbrew pozorom ma się dobrze

silnik diesla Euro 6 temp

Samochodów, które spełniają normę emisji spalin Euro 6d-TEMP nie dotkną żadne ograniczenia. A tych jak wiadomo nie brakuje i w przyszłości brakować nie będzie. Nowoczesny diesel będzie mógł wjeżdżać m.in. wjeżdżać do stref niskoemisyjnych powstających w dużych miastach.

I choć dla wielu osób może wydawać się, że mowa o garstce samochodów, to jednak ich lista jest naprawdę długa. I znajduje się na niej bardzo wiele modelów różnych producentów. Mówiąc krótko – każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie.

Tutaj jednak nie można zapominać o jednej rzeczy. Są to wyłączne nowe samochody, które w salonach samochodowych są od niedawna. Inwestycja może stać się zatem bardzo opłacalna w nowoczesny silnik diesla, bowiem dbając o niego należycie pojeździmy z nim naprawdę bardzo długo, bez myśli o jego sprzedaży.

co2 emisja splain

Ograniczenia będą rosły stopniowo

Wprowadzane ograniczeń będzie rosło w wielu krajach i miastach stopniowo. Początkowo będą one dotyczyć samochodów z dużo starszą datą. Są jednak miejsca na świecie, gdzie dane miasto nie wpuści do swojego centrum auta posiadającego normę mniejszą niż Euro 6D Temp.

W tym wszystkim nie można zapominać jednak o jednym. To nie jest tak, że diesel jest grzebany żywcem i przed nim już wszystko to co najgorsze. W najbliższych latach wciąż można czerpać radość z użytkowania tego samochodu w normalny – nisko emisjyjny – sposób.

silnik diesla emisja spalin lista

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News