Silnik diesla. Jak prawidłowo kontrolować temperaturę jednostki

Silnik diesla. Jak prawidłowo kontrolować temperaturę jednostki

silnik diesla pozar

Podaj dalej

Temperatura jest jednym z najistotniejszych parametrów odpowiedzialnych za prawidłową pracę jednostki napędowej. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze ją kontrolować, bowiem konsekwencje tego mogą objawiać się na wiele sposobów. A jak łatwo się domyśleć nie jest to korzystne. Cierpi na tym silnik diesla i każda inna jednostka napędowa.

Silnik diesla i benzynowy – dbaj o temperaturę

pozar silnika

Nieustanne nagrzewanie się silnika w trakcie jazdy jest rzeczą naturalną. Gorzej, jednak gdy temperatura nie jest taka jaka powinna. Wówczas może dojść do wielu problemów, a w najgorszym tego efekcie – do pożaru. To jednak najbardziej odległa historia, wcześniej może to doskwierać na wiele innych problemów.

Wszelkie uszkodzenia systemu monitorującego temperaturę silnika może się wiązać m.in. z większym zużyciem paliwa. Ale nie tylko to bo również wzrostem emisji spalin, zmniejszoną żywotnością poszczególnych elementów, a także  słabszą płynnością samej pracy silnika.

Sygnał, że silnik diesla bądź inna jednostka się przegrzewa powinna nam dać kontrolka na desce rozdzielczej. Gdy jednak tak się nie dzieje, trzeba odpowiednio reagować na pracę samochodu. Awaria czujnika temperatury może nas bowiem wprowadzić w duży i kosztowny błąd.

Wyższą temperaturę łatwo wyczuć

Wbrew pozorom to, że silnik diesla czy inna jednostka się przegrzewa nie jest tak trudne do rozpoznania. Każdy kierowca który dobrze zna swój samochód od razu wyczuje inną pracę silnika, a co istotne – ciepło. W takiej sytuacji od razu należy kierować się na warsztat, aby wymienić niezbędne elementy.

silnik diesla ogien

Wczesne podjęcie reakcji w każdej sytuacji, gdy dzieje się coś niepokojące z autem jest bardzo ważne. Wówczas można uchronić się przed niepotrzebnymi dodatkowymi wydatkami, a czasem nawet takim widokiem jak na powyższych zdjęciach.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News