Sensacja! Volkswagen będzie miał swojego ''malucha''! Samochód na każdą kieszeń i dla każdego

Sensacja! Volkswagen będzie miał swojego ''malucha''! Samochód na każdą kieszeń i dla każdego

Sensacja! Volkswagen będzie miał swojego ”malucha”! Samochód na każdą kieszeń i dla każdego

Podaj dalej

Zaskakująca informacja ujrzała światło dzienne. Wedle zagranicznych mediów powołujących się na agencję Reuters koncern Volkswagen niebawem rozpocznie prace nad nowym samochodem. Ma on trafić do masowej sprzedaży i wedle zapowiedzi ma być jeszcze tańszy niż hitowy model ID.3. Ma to być samochód dla każdego, a jego cena ma być niezwykle kusząca.

Volkswagen szykuje odpowiedź dla Tesli!

volkswagen nowy samochod

Wedle dokumentacji o których mowa, projekt nazywa się Small BEV. A chodzi w nim oto, aby do produkcji trafił elektryczny samochód przypominający wielkością hitowego swego czasu Volkswagena Polo. Auto ma być ogólnie dostępne i docelowo ma kosztować około 85-100 tys. zł. Jak na elektryka, to cena bardzo kusząca.

Będzie on zatem tańszy od modelu ID.3, który zaraz po tym, jak pojawił się w sprzedaży, po miesiącu został uznany najchętniej kupowanym autem elektrycznym na Starym Kontynencie. Wyprzedził tym samym Renault Zoe i Hyundaia Konę.

Niewątpliwie ”tajny plan Volkswagena” ma być odpowiedzią na pojawienie się na europejskim rynku Tesli. Elon Musk zapowiedział, że z przytupem chce wejść na tutejszy rynek z modelem, który będzie nie tylko tani, ale będzie oferował szereg niezwykłych funkcji.

volkswagen logo nowe auto

VW będzie potentatem w Europie elektromobliności?

Niewątpliwie Volkswagen ma bardzo ambitne plany, jeżeli chodzi o rozwój elektromobilności w Europie. Wedle zapowiedzi VW będzie produkować 1,5 mln elektrycznych samochodów rocznie do 2025 roku. Do tego przez Unię Europejską zostanie jeszcze bardziej podwyższony udział elektrycznych samochodów i hybryd w całkowitej sprzedaży. Wcześniej planowane było 40 proc. w 2030 roku, ale zwiększono już udział do 60 proc.

Nie tak dawno koncern poinformował, że zwiększy budżet przeznaczony na inwestycje w elektryfikację i cyfryzację. Mowa tutaj o kwocie aż 86 miliardów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat. Niemal połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na elektromobilność.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News