Samochody używane z Niemiec zaleją Polskę. Wszystko przez duże dopłaty

Samochody używane z Niemiec zaleją Polskę. Wszystko przez duże dopłaty

Podaj dalej

Samochody używane sprowadzane do Polski z Niemiec stanowią każdego roku bardzo duży odsetek procentowy wśród wszystkich pojazdów, które wjeżdżają do naszego kraju. W najbliższym czasie może być ich jeszcze więcej, a powodów jest kilka.

Jednym z najważniejszych są dopłaty, które w najbliższym czasie otrzymają nasi zachodni sąsiedzi od rządu do zakupu nowych samochodów. Jako że kwota dopłaty będzie większa i korzystniejsza niż obecnie przewiduje się, że zainteresowanie nowymi pojazdami także wzrośnie.

używany samochód

Rozpocznie się zatem na liczną skalę pozbywanie się starych samochodów i nabywanie nowych. Te które nie będą cieszyły się już zainteresowaniem wśród niemieckich klientów, trafią nigdzie indziej jak do Polski.

Kierowcy znad Wisły uwielbiają pozyskiwać samochody z Niemiec, przez co liczba sprowadzanych aut jest duża, a może być jeszcze. W ubiegłym roku było ich przeszło pół miliona pojazdów.

Samochodu używane w Polsce

Niemiecki rząd rusza z większymi dopłatami do samochodów, bo chce, aby obywatele wymieniali samochody na te mniej emisyjne. Dopłaty dotyczą  nie tylko samochodów elektrycznych, ale także tych na diesel i benzynę. Kwoty dopłaty są uzależnione jednak od wielu czynników.

Co za tym idzie, te które produkują większą emisję spalin, zaleją… Polskę. Będzie to poniekąd dla nas walka z wiatrakami, bo w świecie, gdzie trwa walka o czyste powietrze jak na razie nie mamy zbyt wiele do powiedzenia.

McLaren 650 S z silnikiem V8 wmontował się w ścianę. Nawet policja ciśnie z tego bekę

Kiedy to się zmieni? Zapewne za kilka lat jak do naszego kraju na lawetach zaczną przyjeżdżać już te nowsze samochody, które za kilka lat dla Niemców będą już stare.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News