Samochód za 3000 złotych. Polacy już wiedzą na co wydadzą pieniądze na węgiel

Samochód za 3000 złotych. Polacy już wiedzą na co wydadzą pieniądze na węgiel

samochod akcyza oplata

Podaj dalej

Miliony Polaków lada chwila otrzyma 3 tysiące złotych na swoje konto od rządu. W praktyce można kupić sobie za to samochód, choć w teorii pieniądze te są na węgiel. W ustawie jednak nie jest napsiane na co nalezy wydać pieniądze, nikt tego nie będzie sprawdzał i nikt nas z tego rozliczał. Może zatem warto wydać to właśnie na auto.

Samochód marzeń za 3 tysiące złotych

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

W związku z otrzymaniem ”darmowych pieniędzy” przejrzeliśmy, co można kupić za takie pieniądze. Patrząc na przebiegi bardziej trzeba nastawiać się na to, że będą to pojazdy, którym bliżej do 300 tysięcy przejechanych kilometrów, niż do 200 tysięcy. Jeżeli chodzi o wiek, głównie są to pojazdy, które mają ponad 15 lat. A w zasadzie dobrze ponad 15 lat.

Cena tych pojazdów mówi zresztą sama za siebie. Nie ma co wierzyć w to, że wyda się 3 tysiące złotych na pojazd, a ten będzie w pełni sprawny i pojeździmy nim wiele miesięcy. To byłby zbyt piękny obraz rzeczywistości. Owszem, za taką kwotę kupimy samochód, ale trzeba być przygotowanym, że takich dodatkowych trzech tysięcy trzeba mieć przynajmniej jeszcze raz, jak nie dwa lub trzy.

A wszystko po to, aby dany samochód po prostu doprowadzić do stanu użytku i mieć gwarancję, że jest bezpieczny i trochę nim pojeździmy. Oczywiście nie należy wszystkich pojazdów wrzucać do jednego worka, ale ze świecą szukać kogoś, kto sprzeda sprawne i dobry samochód, za tak śmieszne pieniądze.

dokument kierowca samochod
fot. freepik

Nie dajcie się naciąć!

Z reguły taką inwestycją można sprowadzić na siebie wyłącznie kłopoty. I mowa tutaj o kłopotach finansowych, bowiem taki samochód może okazać się skarbonką bez dna. Ciągłe dopłacanie do niego sprawi, że szybko poczujemy, jak wielki został popełniony błąd. A już niejednokrotnie pisaliśmy, że ceny w warsztatach poszły znacznie w górę. Naprawy nie są już tanie jak kiedyś.

Zdecydowanie lepiej pieniądze te doinwestować do lepszego auta. O ile oczywiście jest już jakaś pula pieniędzy przygotowana na jego zakup. To będzie lepszy krok i pewniejszy, jeżeli chodzi o stan pojazdu. Można również w pełni przeznaczyć pieniądze na diagnostykę i naprawdę tego, na co nigdy nie było pieniędzy.

samochodow nowe przepisy
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News