Samochód używany z pewnej ręki? Tutaj dominuje głównie Skoda Octavia i Volkswagen Passat

Samochód używany z pewnej ręki? Tutaj dominuje głównie Skoda Octavia i Volkswagen Passat

samochod uzywany skoda

Podaj dalej

Klienci coraz bardziej oczekują tego, że kupując samochód używany chcą mieć pewność, że sięgają po pewne i sprawne auto. Dlaczego też powstaje w Polsce coraz więcej firm, które swoją nazwą chcą firmować się jako solidne i pewne. W ten sposób kierowca kupujący tam auto ma mieć gwarancję nie tylko na papierze, że sięga pojazd, który będzie służył mu latami.

Samochód używany, a więc jaki?

Jedna z czołowych firm w Polsce w tego typu branży Das WeltAuto opublikowała raport za pierwsze półrocze. Najbardziej rzuca się w nim fakt, że coraz chętnych klienci decydują się na zakup aut w tego typu miejscach. Coraz więcej kierowców zdaje sobie sprawę, że może mieć identyczny produkt za identyczne pieniądze, lecz z gwarancją i pewnością, że nie zawiedzie on w najbliższym czasie.

Z przedstawionego raportu wynika, że wśród klientów zdecydowanie największą popularnością cieszy się Skoda Octavia III, a miejsce na podium uzupełnia Volkswagen Passat B8  i Skoda Fabia III. To także pokazuje, że jako Polacy od lat uwielbiamy te same marki i te same modele. Warto jednak dodać, że ta firma głównie specjalizuje się w sprzedaży samochodów Skoda, Seat i Volkswagen.

NAJGORĘTSZA POLSKA PREMIERA ROKU 2021! SPRAWDŹ JUŻ DZISIAJ

Kierowcy coraz częściej będą sięgać po samochód używany z pewnego źródła. Jako społeczeństwo z roku na rok stajemy się coraz ostrożniejsi. To jednak nie oznacza, że  zwykły handel za kilka lat zniknie. Taka forma sprzedaży wciąż będzie najpopularniejsza i zakłada się, że z czasem będzie jeszcze bardziej pewna niż jest obecnie. Wymusi to po prostu rynek i fakt, że klienci będą posiadali większą wiedzę i jeszcze chętniej będą sprawdzać znacznie dokładniej samochód przed zakupem.

Coraz więcej samochodów używanych w Polsce

W tym roku w Polsce z zagranicy zostało już sprowadzonych blisko pół miliona używanych samochodów z innych krajów. Zgodnie z przewidywaniami ten rok upływa w znacznie większym stopniu niż ostatnim pod znakiem wymiany auta. Niektórzy kupują je też po raz pierwszy. Są jednak pewne obawy, że ceny paliw sprawią, że coraz ciężej będzie sprzedawać handlarzom sprowadzone auta.

Składać się będzie na to kilka czynników. Niepewność czy używany samochód jest sprawy, wysokie ceny paliw i sam fakt, że każde auto to po prostu skarbonka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News