Diesel out. Samochód elektryczny bez VAT? Tego chce Unia Europejska

Diesel out. Samochód elektryczny bez VAT? Tego chce Unia Europejska

Podaj dalej

Unia Europejska stara się za wszelką cenę forsować modę na samochody elektryczne. Nowym pomysłem Komisji Europejskiej jest wprowadzenie możliwości kupienia tego typu auta bez podatku VAT. Ale to nie jedyny pomysł.

samochód elektryczny

Taki krok ma doprowadzić do tego, iż stanie się on przełomowym czynnikiem napędzającym rynek samochodów elektrycznych. Unia Europejska zamierza przeznaczyć na ten cel znaczną ilość gotówki. Mowa nawet o kwocie rzędu 20 mld euro w ramach ogólnoeuropejskiego funduszu.

Ale nie tylko auta na prąd są priorytetem dla Komisji Europejskiej. Nikt nie będzie chciał kupić pojazdu bez możliwości prostej i szybkiej dostępności do stacji ładowania. Z tego też względu plan jest taki, aby za niecałe pięć lat w Europie było 2 mln publicznych stacji ładowania elektryków.

Samochody elektryczne w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem

Już przeszło 11 tysięcy samochód elektrycznych jeździ po polskich drogach. Rynek tych aut na prąd cieszy się wciąż wolną, lecz wciąż rosnącą popularnością. I co istotne, dominują nie tylko hybrydy, co na pewno pokazuje, że rynek nie zmierza w jednym kierunku.

Od początku tego roku do końca kwietnia w Polsce klienci kupili 2136 sztuk samochodów elektrycznych oraz hybryd typu plug-in. Liczba ta jest większa aż o 45 procent większa, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

Tym samym od 1 maja po Polsce jeździ dokładnie 11 tys.132 samochód elektrycznych. Aż 56 proc. stanowią w tej licznie auta w pełni elektryczne. Z kolei pozostałe 4865 sztuk stanową hybrydy typu plug-in.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News