Rząd wprowadzi nowy program na miarę 500+. Polskie rodziny znów otrzymają kilkaset złotych miesięcznie

Rząd wprowadzi nowy program na miarę 500+. Polskie rodziny znów otrzymają kilkaset złotych miesięcznie

500+ pieniadze program

Podaj dalej

Nowy rządowy program szyty na miarę Rodzina 500+ nadchodzi! To będzie kolejny zastrzyk gotówki dla wszystkich rodzin w Polsce, które cały czas potrzebują wsparcia. O tym, że w gabinetach ministerstw powstaje zupełnie nowy projekt wiadomo już od pewnego czasu. Teraz po raz kolejny potwierdziła to minister rodziny i polityki społecznej. Czego dokładnie będzie dotyczył nowy projekt i kto się na niego załapie?

Nowe 500+ dla Polaków

500+ waloryzacja praca
fot. freepik

Przez ostatnie lata polskie rodziny otrzymują duże wsparcie finansowe od rządu, patrząc na programy socjalne. Wspomnieć tu można takie programy jak „Dobry strat”, „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy” oraz dofinansowanie do opieki żłobkowej – a to nie wszystko. Oczywiście w dobie trudnych czasów otrzymywane pieniądze w pełni nie rekompensują w pełni strat. Na pewno jednak nie pozwalają pogłębić kryzysu.

Niebawem powinniśmy usłyszeć o nowym programie – głośnym i dającym mocne wsparcie Polakom. – Jeśli chodzi o zmiany, to na pewno będziemy je wprowadzać – powiedziała Marlena Maląg. Minister rodziny i polityki społecznej podkreśliła również, że nie należy spodziewać się waloryzacji programu Rodzina 500+. To potwierdza, że rząd stanowczo odszedł od pomysłu zwiększa świadczenia.

To też oznacza jedno – nie ma aż tyle pieniędzy, żeby dać je wszystkim. Można spodziewać się zatem, że będzie on bardziej ”luźny” w przypadku tego jak będzie wypłacany. Idealnie pod taki pomysł pasuje bon turystyczny – bardzo cieszy Polaków, wypłacić go można raz w roku i to każdemu. Czy tą drogą faktycznie będzie chciał pójść polski rząd, wychodząc nam naprzeciw?

program-500
gov.pl

Od waloryzacji i tak się nie ucieknie

Bez względu jakia partia wygra wybory to dany rząd i tak musi szykować się na waloryzację programy Rodzina 500+. Jeżeli nie w przyszłym roku i nie kolejnym, to jednak za kilka lat trzeba będzie tego dokonać. Tym bardziej, że w górę mocno pójdą w tym czasie wynagrodzenia Polaków. A to oznacza, że program ten będzie tracił jeszcze więcej. Za dwa lata może to być już blisko połowa tego, co na starcie.

Już teraz specjaliści obliczyli, że 500 złotych powinno stać się 800 złotych. Za około trzy lata zapewne będzie się już mówiło o kwocie bliskiej 1 000 złotych na każde dziecko! Tym samym w dziesięć lat polskie rodziny stracą bardzo wiele od momentu wprowadzenia tego dodatku. Tym bardziej jeżeli nie zmiany tutaj, to należy spodziewać się nowych rzeczy.

program 500+ minister
gov.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News