Rząd wprowadza nowy urlop! Nawet 48 dni dla każdego Polaka. Prosty sposób na jego pozyskanie

Rząd wprowadza nowy urlop! Nawet 48 dni dla każdego Polaka. Prosty sposób na jego pozyskanie

urlop praca wolne

Podaj dalej

Urlop w Polsce wynosi obecnie 26 dni, ale niebawem może wynieść aż 74 dni! Do tego jeszcze dwa dni na żądanie i robi się 76 dni w pełni płatnego urlopu. Ustawa jest już przygotowana i niebawem ma wejść w życie. Będą to kolejne zmiany rządu w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o dni wolne od pracy. A sami pracodawcy nie ukrywają wściekłości.

Od teraz płatny urlop na wyciągnięcie ręki – i to dosłownie

wakacje all inclusive drink drinki
fot. pixabay

Gdyby zliczyć tak wszystkie możliwe dni urlopu i skorzystać z nich od Nowego Roku, to pierwszy raz do pracy dana osoba poszłaby dopiero pod koniec roku. To pokazuje, że blisko cztery miesiące w roku wiele osób będzie mogło nie chodzić do pracy. I to w pełni legalnie i mając za to płacone. Nic dziwnego, że temat wywołuje duże kontrowersje.

Osoby oddające krew będą miały już ustawowo dwa dni wolnego wedle nowej ustawy, która jest procedowana w Sejmie. Problem jest jednak taki, że rząd zakłada, iż te dwa dni wolnego za każdym razem będzie musiał pokryć pracodawca. I tutaj rodzi się problem, bo choć inicjatywa słuszna, to jednak ktoś może z tego tytułu nie mieć pracownika nawet przez 48 dni, a więc dwa miesiące.

Najbardziej zdrowe i doświadczone osoby w oddawaniu krwi są w stanie zgłaszać się do punktu pobrać co dwa tygodnie. Łatwo zatem obliczyć na ile dodatkowych dni wolnego mogą liczyć. A to może przemienić się w dobry urlop, gdy pójdzie się w czwartek rano, to wychodzi cztery dni wolnego. Można się wybrać nawet na krótki wypad nad morze, czy samolotem zagranicę.

nowe obowiązkowe wyposażenie samochodu mandat
fot. freepik

Zachęta marzenie, aż wyrwana ze snu

Niewątpliwie taka nagroda za oddanie krwi jest najlepsza jaką każdy może sobie wymarzyć. Nie ma wątpliwości, że jeżeli ta ustawa przejdzie – a wszystko na to wskazuje, że tak, to dojdzie sporo nowych osób oddających krew. Oczywiście – nie wszyscy mogą sobie pozwolić na regularne dni wolne od pracy. Taki urlop może w dłuższej perspektywie może nie być mile widziany przez pracodawcę.

Może przyczynić się w konsekwencji do tego, że nie zostanie przedłużona umowa o pracę bez podania przyczyny. Jest jednak wiele zawodów, w których nasza nieobecność nie będzie miała większego wpływu. Dlatego też dla niektórych osób otwiera się możliwość, z której będą chętnie korzystać, aby mieć dłuższy i częstszy urlop.

fot. pixabay

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News