Rząd straszy zamykaniem województw. Liczby nie kłamią, szykujmy się na najgorsze

Rząd straszy zamykaniem województw. Liczby nie kłamią, szykujmy się na najgorsze

polska wojewodztwa

Podaj dalej

Czy za kilka dni nie będzie można przejechać z jednego województwa do drugiego? Takiego scenariuszu nikt nie wyklucza i nawet coraz głośniej mówią o tym rządzący w kraju politycy. Pytanie tylko, czy aby na pewno jest to obecnie aktualnie największym problemem jeżeli rozwój epidemii?

Zamknięta województwa ograniczą przemieszczanie?

Z informacji jakie docierają wynika, że nie będzie w najbliższych dniach mowy o tzw. lockdownie w kraju. Wejdą w życie kolejne obostrzenia, które w tym przypadku najbardziej mają dotknąć kwestie przemieszczania się społeczeństwa. Ma ono zostać ograniczone do minimum. Wszystko po to, aby nie uderzać po raz kolejny w gospodarkę.

– Przekonuję moich partnerów z rządu i koalicji rządowej do tego, by sięgać raczej po tego typu ograniczenia, niż zamykać gospodarkę – powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Wychodzenie z domu będzie zatem mocno ograniczone. Trudno tutaj wywnioskować, jakie powody będą uzasadnione, aby wyjść i co będzie respektowane, a co nie. W tego typu przypadku ciężko jednoznacznie stwierdzić nawet, czy jest jakikolwiek dobry klucz w tego typu kwestii.

– Faktycznie, nie można wykluczyć ograniczeń związanych z przemieszczaniem się osób, chociaż oczywiście wszyscy wolelibyśmy tego uniknąć – dodał Gowin w rozmowie z Business Insider.

Błądzenie trwa. Jaka dobra metoda?

O zamykaniu województw mówiło się już w trakcie pierwszej fali pandemii. Wówczas choć nie weszło to w życie, to jednak bardzo wielu kierowców otrzymywało mandat. Nie potrafili oni w zasadny sposób wytłumaczyć, co jest powodem tego, że obecnie się przemieszczają.

Nie wydaje się, aby taka zmiana mogła coś wnieść w walce trwającą epidemią. Osoby, które przemieszczają się poza dane województwa głównie robią to ze względów zawodowych. Obecnie mało kto urządza sobie tego typu wycieczki.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News