Rząd podnosi ważny dodatek dla każdego Polaka. Pieniądze wypłacane są bez względu na wiek..Obecny dodatek

Rząd podnosi ważny dodatek dla każdego Polaka. Pieniądze wypłacane są bez względu na wiek..Obecny dodatek

dodatek pieniadze finanse

Podaj dalej

Jak ważną rolę pełni dodatek finansowy od państwa do życia wielu osób, wie każdy. Dlatego też zwłaszcza te najważniejsze muszą być waloryzowane, aby wciąż pełniły istotną role. I tak się dzieje, choć na pewno ostateczne kwoty i tak pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy nie potrafią w pełni i tak zrekompensować chociażby samej inflacji.

Wzrósł dodatek dla osób samotnych

dodatek pieniadze singiel
fot. freepik

Obecnie rząd wypłaca kwotę w wysokości 553,30 zł dla sierot, które utraciła oboje rodziców. Warto pamiętać, że taki dodatek wypłacany jest bez względu na wiek. Co ciekawe, może zostać wypłacony nawet razem z emeryturą. Trzeba spełnić tylko jeden warunek – wnioskodawca musi posiadać prawo do pobierania renty rodzinnej.

Ta z kolei przyznawana jest członkom rodziny osoby, która zmarła i w chwili śmierci spełniała warunki do pobierania emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku przedemerytalnego lub innego świadczenia. Dodatek dla sierot ma na celu pomóc młodym ludziom w trudnej sytuacji, dlatego ważne jest, aby osoby, które spełniają kryteria do jego otrzymania, skorzystały z tej formy pomocy.

Odpowiedni wniosek trzeba zawsze złożyć do ZUS, a decyzja będzie podjęta do 30 dni. Poprzeć go należy m.in. posiadaniem ze sobą aktów zgonu obojga rodziców. Od niedawna dodatek wypłacany w kwocie 553,30 złotych. W porównaniu z ubiegłym rokiem wysokość świadczenia wzrosła o 71,33 złotych. Takie świadczenie na pewno pomoże, aby pokryć pewne koszty.

zasilek pieniadze zus
fot. freepik

Ważne pieniądze, istotne wsparcie

Dzięki temu wsparciu wiele osób niewątpliwie ma znacznie łatwiej kroczyć przez ten świat. Choć dodatek ten nie jest bardzo ogromnym wsparciem, ale mimo wszystko każde pieniądze na pewno cieszą. Pozwalają pokryć one pewne zobowiązania i wydatki, na które bez tego nie można sobie normalnie pozwolić. To gwarancja pewnego dochodu, który otrzymuje się każdego miesiąca.

Zdarza się, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca również dodatek także osobie, której zmarło jedno z rodziców. W takiej sytuacji musi jednak prawnie nie być uregulowane to, kto naprawdę jest ojcem.

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
fot. freepik.com – hbmedia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News