Rząd opublikował dane ile Polacy będą zarabiać. Na takie pieniądze będzie mógł liczyć dosłownie każdy!

Rząd opublikował dane ile Polacy będą zarabiać. Na takie pieniądze będzie mógł liczyć dosłownie każdy!

pieniadze radosc rodzina

Podaj dalej

Wiadomo już jakie pieniądze otrzymają Polacy po waloryzacji, która już wiadomo ile będzie wynosiła. Właśnie opublikowano w Monitorze Polskim wskaźnik rocznej waloryzacji składek emerytalnych. Dla wielu osób będzie to nawet kilkaset złotych więcej każdego miesiąca, co jest rewelacyjną informacją. Wskaźnik wynosi aż 14,4 procent, a więc tyle ile tak naprawdę spodziewano się już wcześniej.

Większe pieniądze na kontach Polaków

emerytura pieniadze swiadczenie
fot. freepik

Zależnie od tego ile pieniędzy ma odłożone dana osoba na koncie emerytalnym, to cała ta suma zostanie poddana waloryzacji. Zebrana suma wzrośnie zatem dość pokaźnie i przyczyni się do tego, że będzie można spodziewać się większych wypłat! Przykładowo kto już zgromadził na koncie 400 tysięcy złotych, temu ”wpadnie” dodatkowo 57 tysięcy złotych.

W rzeczywistości przekłada się to na dość znacznie większe miesięczne wynagrodzenie. W  rzeczywistości wygląda to tak, że kto upomni się o emeryturę w drugie połowie roku wyjdzie na tym znacznie korzystniej. Przykładowo mogąc otrzymać 1573 zł brutto, po 1 lipca będzie to kwota wyższa o 226 złotych.

Różnica jest zatem dość znacząca. A tak naprawdę im wyższa odłożona kwota na koncie emerytalnym, tym będzie można liczyć na to, że kwota będzie jeszcze większa! Oznacza to nic innego, że około 300 tysięcy osób przechodzących na emeryturę w tym roku będzie miało duże powody do zadowolenia.

dodatek wynagrodzenie pieniadze
fot. freepik

Duży wydatek w związku z waloryzacją

Waloryzacja sprawia, że rząd musi liczyć z wydatkiem rzędu 44,15 mld złotych. Tyle w tym roku więcej pieniędzy pójdzie na wydatek związany z wypłatą rent i emerytur przez Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych. Najniższa renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 1191,33 zł brutto.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News