Rząd dopłaci blisko 70 tys. zł do samochodu elektrycznego! Z innymi możliwymi dopłatami suma rośnie w oczach

Rząd dopłaci blisko 70 tys. zł do samochodu elektrycznego! Z innymi możliwymi dopłatami suma rośnie w oczach

diesel samochod elektryczny

Podaj dalej

Na takie dopłaty do samochodu elektrycznego czekali i czekają wszyscy! Inwestowanie w pojazdy z napędem elektrycznym ma sens, o czym wie coraz więcej osób. Duży krok w tym kierunku pokazał Berlin, który przygotował dla taksówkarzy ogromną pulę pieniędzy. A ta nie wyklucza ich z możliwości pozyskiwania innych dostępnych dopłat!

Duże pieniądze do zakupu samochodu elektrycznego

1 lipca rusza specjalny program z którego taksówkarze będą mogli pozyskać aż 15 tysięcy euro do zakupu auta elektrycznego bądź wodorowego. I co ciekawe nie ma tutaj żadnych śmiesznych ograniczeń co do modelu auta. Co ważne, korzystanie z tego programu nie wyklucza możliwości korzystania z innego programu!

A już sam program WELMO pokrywa w bardzo wielu przypadkach ponad połowę ceny auta. Berlin pokazuje, że jeżeli się chce to można wspomóc rozwój bez zbędnych formalności i utrudnianiu rozdawania pieniędzy, jak to ma miejsce np. w Polsce.

Inne miasta w Niemczech także wykazuję podobne chęci we wsparciu lokalnych przewoźników. Hamburg przygotował 10 tysięcy euro dla 150 e-taksówek, a pieniądze rozeszły się w moment. Tego typu inicjatyw można spodziewać się coraz więcej w kolejnych miastach.

A w Polsce wciąż czekamy…

Jeżeli chodzi o nasz kraj tutaj jak na razie pozyskiwanie środków do zakupu samochodu elektrycznego kończą się na obietnicach. Program który był wcześniej okazał się totalną fikcją, z której nikt nie chciał skorzystać. Narzucone ograniczenia sprawiały, że możliwości wyboru auta były praktycznie żadne.

Z tego też powodu nie było zainteresowania pozyskiwaniem środków z publicznych pieniędzy. Szykowany jest kolejny program, który niedawno zapowiedziano. Ma on nie być już tak kompromitujący dla rządu, ale czy faktycznie tak będzie?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News