Rozpędzony 80-latek w Volvo na DK86 wjechał na czerwonym świetle. Audi nie miało szans wyhamować

Rozpędzony 80-latek w Volvo na DK86 wjechał na czerwonym świetle. Audi nie miało szans wyhamować

volvo audi czerwone swiatlo

Podaj dalej

Mocne, naprawdę bardzo mocne zdarzenie drogowe miało miejsce na DK86 niedaleko Siewierza na Śląsku. 80-letni kierowca Volvo jadąc z górki niewiele sobie zrobił z tego, że przed nim znajdowała się sygnalizacja świetlna. A zwłaszcza, że na niej w tym momencie było czerwone światło. Jadący prawidłowo kierowca w Audi nie mógł się tego spodziewać.

Audi wjechało w Volvo na DK 86

audi skrzyzowanie dk86

Całe zdarzenie zarejestorwał kierowca, który dojeżdżał do sygnalizacji wolnym tempem czekając na zielone światło. Nagle z jego lewej strony wyłoniło się Volvo, które nie miało zamiaru zatrzymać się przed skrzyżowaniem. A kierowca niewątpliwie musiał widzieć, że tam przejeżdżając już inne pojazdy. To nie było tzw. ”wczesne czerwone światło”.

Ewidentnie 80-latek musiał nie patrzeć na drogę, bądź z różnych przyczyn nie mógł na to odpowiednio zareagować. Skończyło się na tym, że wjechał w niego prawidłowo jadący kierowca w Audi, uderzając w jego bok. Po zderzeniu Volvo kilkukrotnie koziołkowało po drodze DK86.

Zaraz po zderzeniu na sygnalizatorach włączyły się światła awaryjne, bowiem pojazd ściął jeden z nich odpowiedzialny za przejście.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News