Rowerzysta totalny głąb. Mercedes uszkodzony, rower zniszczony, a to nie wszystko

Rowerzysta totalny głąb. Mercedes uszkodzony, rower zniszczony, a to nie wszystko

Podaj dalej

W większości przypadków tak to już jest, że kierowcy samochodów nie przepadają za rowerzystami i odwrotnie. Dlaczego tak jest? Głównie chodzi o to, że dla tej dwójki droga jest zbyt wąska i jedni przeszkadzają drugim. Nie inaczej było tutaj, gdzie Mercedes okazał się ścianą nie do przejścia.

Mercedes pokazał kulturę na drodze. Rowerzysta nie

rowerzysta rondo mercedes 2

Na nagraniu doskonale widać jak Mercedes poruszał się jako pierwszy po rondzie, a za nim jechał rowerzysta. Oboje kierowali się na ten sam zjazd, ale tuż za nim było przejście dla pieszych. Kierowca osobówki zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa rodzinie z dwójką dzieci.

Mężczyzna na rowerzyście w tym momencie czuł się najwidoczniej jak na wyścigu kolarskim. Ani nie zwolnił, ani się nie zatrzymał, a skończyło się na tym, że wmontował się z impetem w samochód.

Rower po takim spotkaniu został mocno uszkodzony i nie nadawał się już kompletnie do jazdy.

Musi być symbioza

Żyjemy w społeczeństwie, że każda ze stron ma swoje prawa i obowiązki. Musi o tym pamiętać każda ze stron – zarówno kierowcy samochodów, jak i rowerzyści. Tylko wtedy wszyscy możemy bezpiecznie podróżować, a jedni drugim nie będą wchodzi w drogę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News