Rodzice zaoszczędzą duże pieniądze na dzieciach. Rząd ogłosił właśnie nowy program na który długo czekano

Rodzice zaoszczędzą duże pieniądze na dzieciach. Rząd ogłosił właśnie nowy program na który długo czekano

rodzice pieniadze dziecko

Podaj dalej

Wspaniałe wiadomości płyną z rządu w kwestii wsparcia dla rodziców. Nowy program pozwoli im zaoszczędzić duże pieniądze i to w bardzo ważnym momencie życia. Minister Rodziny i Polityki Społecznej właśnie poinformowała, że w Polsce powstanie aż 90 tysięcy nowych żłobków! Mają one się pojawiać w miejscach, gdzie na mapie kraju występują tzw. ”białe plamy” pod tym względem.

Nowy program wsparcia pozwoli zaoszczędzić pieniądze

dodatek dziecko becikowe
fot. freepik

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 tysięcy żłobków, ale liczba ta wciąż jest niewystarczająca. Wciąż patrząc na mapę Polski jest wiele miast, gdzie brakuje w ogóle tego typu miejsc. I to właśnie tam mają zostać uzupełnione ”braki”, aby rodzice nie musieli daleko wozić swoich najmłodszych pociech. Nie będzie też potrzeby rezygnować z pracy z tego typu powodów.

W 441 gminach w Polsce do dnia dzisiejszego nie ma żadnego żłobka i to właśnie tam mają powędrować pieniądze na ich utworzenie. Rząd zwrócić również uwagę, że na ten moment tylko 52 procent samorządów miało żłobki na swoim terenie. po dzisiejszym rozstrzygnięciu będzie to niemal 73 procent samorządów.

– Niewykorzystana alokacja w ramach tego programu pozwoli uruchomić nabór ciągły, aby docelowo cała mapa Polski była pokryta instytucjami opieki nad dziećmi do lat trzech – powiedział minister Maląg. Taką zapowiedź można potraktować, jako duże oszczędności dla bardzo dużej grupy rodziców.

dodatek 400 mama
fot. freepik

Będzie też dodatek dla powracających mam do pracy

Rząd rozważa także to, aby ułatwić jeszcze bardziej młodym kobietą powrót z urlopu rodzicielskiego do pracy. Donald Tusk zapowiedział m.in. wsparcie finansowe w kwocie 1500 złotych, ale partia rządząca szykuje się również do odpowiedzi. Chce, ale i musi przebić ofertę opozycji, aby zyskać w oczach wyborców.

Dlatego tez ogłoszenie planów i programu wyborczego będzie tak istotne. Najważniejsze jednak, że w tej kwestii zaczęto dostrzegać problem i zaczęło się coś dziać. Budowa żłobków jest zdecydowanie czymś ważniejszym, niż różnego rodzaju programy wsparcia finansowego. Pieniądze w takich przypadkach to nie wszytko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News