Robert Kubica zdradził zaskakującą informację! Dotyczy to jego udziału w F1

Robert Kubica zdradził zaskakującą informację! Dotyczy to jego udziału w F1

Podaj dalej

Już w piątek kierowcy Formuły 1 wyjadą na swój pierwszy oficjalny tegoroczny trening. Odbędzie się on w ramach Grand Prix Austrii, którego wyścig zaplanowany jest na niedzielę. Robert Kubica jak już wiadomo także będzie na miejscu, aby wspierać zespół i swoich kolegów.

Polak zdradził jednak, że może odegrać znacznie większą rolę jeżeli chodzi o ten weekend wyścigowy bądź następny. W swojej wypowiedzi pozostał jednak dość tajemniczy, choć jasno zasugerował, iż powinniśmy się czegoś spodziewać.

Jaką rolę odegra Robert Kubica w Austrii?

– Na torze pojawię się w padoku – w Austrii, na pierwszym wyścigu Formuły 1 – już na początku lipca. Jeśli chodzi o jazdy, to na pewno na torze w SPA, w pierwszym wyścigu DTM na początku sierpnia. Ale bardzo możliwe, że pojawię się też wcześniej – powiedział Polak w materiale wideo na kanale Orlen Team.

Alfa Romeo Racing Orlen nie wydała żadnego oficjalnego komunikatu w kontekście tego, kiedy Robert Kubica będzie mógł wziąć udział w sesji treningowej. Tego typu informacja może pojawić się zatem nawet z dnia na dzień. Wydaje się jednak mało prawdopodobne to, iż zespół odebrałby jazdy któremuś kierowcy przed pierwszym startem.

Robert Kubica

Bardziej można spodziewać się tego, że nasz kierowca pojawi się na torze w przyszły piątek. Będzie to drugi weekend wyścigowy tego sezonu i drugi rozgrywany w Austrii. Później przed startem sezonu DTM pozostanie już tylko Grand Prix Węgier.

Gdzie upatrywać szans na udział w wyścigu?

Robert Kubica, patrząc na wszystkich kierowców rezerwowych w tym sezonie, statystycznie ma największe szanse na to, aby pojawić się w wyścigu Formuły 1. Nie tylko absencja któregoś z kierowców Alfa Romeo Racing Orlen promuje go do tego. Również jeżeli któryś z kierowców Ferrari nie będzie mógł jechać, wtedy zastępuje go Antonio Giovinazzi, a jego Polak.

Nie tak dawno Polak powiedział jasno, że jeżeli będzie potrzeba ścigania się na torze Formuły 1, wówczas zrezygnuje z wyścigu w DTM. Dla zespołu i sponsora jest to zdecydowanie większa wartość, niż udział w niemieckiej serii wyścigowej.

Kubica w przyszłym sezonie numerem 1 w Alfie?

Nie milkną spekulacje w kontekście tego, czy Kubica po raz drugi wróci do Formuły 1. Taki scenariusz jest bardzo możliwy patrząc na to, kto jest tytułowym sponsorem zespołu i kto wspiera naszego kierowcę. Wiele na pewno zależy również od tego czy Kimi Raikkonen po tym sezonie zakończy karierę i jak zaprezentuje się Antonio Giovinazzi.

W przypadku Włocha problemem może być jednak kwestia tego, że miejsce w składzie zawdzięcza Ferrari i współpracy obu zespołów. Jeżeli zatem Giovinazzi miałby odejść, wówczas musiałby się pojawić w jego miejsce inny członek Akademii Ferrari. Zapewne byłby to Mick Schumacher.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News