Robert Kubica wraca na tor! Podano oficjalną datę powrotu Polaka

Robert Kubica wraca na tor! Podano oficjalną datę powrotu Polaka

Podaj dalej

Robert Kubica i inni kierowcy serii DTM pomału mogą wychodzić z letargu i szykować się do zbliżających się testów. Właśnie poinformowano, że w dniach 8-11 czerwca na torze Nürburgring odbędą się przedsezonowe testy Deutsche Tourenwagen Masters.

Robert Kubica samochod DTM

Wiadomo również, że planowany kalendarz na ten sezon ulegnie zmianie. Mało prawdopodobne jest bowiem to, aby Robert Kubica i inni kierowcy rozpoczęli rywalizację na ulicznym torze Norisring. Wynika to z obostrzeń jakie panują w Niemczech i realnych możliwości przygotowania toru.

– Przygotowania do nowego sezonu DTM trwają z pełną mocą, mimo obecnej sytuacji. Dlatego cieszę się, że mogę potwierdzić organizację testów na Nurburgringu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni szefom obiektu, że udostępnili nam infrastrukturę i pozwolili na bezpieczne zorganizowanie jazd. Testy prowadzą nas w sposób naturalny do kolejnego kroku. Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli zorganizować ekscytujące wyścigi. Opublikujemy też nowy kalendarz, który będzie uwzględniać nowe realia w sporcie motorowym – poinformował Marcel Mohaupt, szef firmy ITR, która zarządza DTM.

Robert Kubica pojedzie w testach DTM

Robert Kubica po raz ostatni siedział w samochodzie DTM w trakcie grudniowych testów. Z kolei lutym testował bolid Formuły 1 w barwach Alfy Romeo Racing Orlen, gdzie pełni rolę kierowcy rezerwowego.

Z racji tego, że wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądał kalendarz sezonu DTM oraz F1, nie wiadomo jak Polak będzie łączył obie role.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News