Robert Kubica weźmie udział w treningu przed Grand Prix Austrii?!

Robert Kubica weźmie udział w treningu przed Grand Prix Austrii?!

Podaj dalej

W najbliższy weekend rozpocznie się długo wyczekiwana inauguracja sezonu Formuły 1. W tym roku Robert Kubica nie będzie rywalizował w stawce jako kierowca wyścigowy. Polak jako trzeci kierowca Alfa Romeo Racing Orlen będzie wyczekiwał swojej szansy, aby wziąć udział w wyścigu F1.

W obecnej sytuacji Robert Kubica może liczyć wyłącznie na to, że do bolidu wsiądzie w kilku sesjach treningowych. Zastąpiłby wówczas Kimiego Raikkonena bądź Antonio Giovinazziego. Jak na razie jednak oficjalnie nie poinformowano w jakich sesjach weźmie udział.

W którym treningu pojedzie Robert Kubica?

Małe szanse są na to, aby Polak wsiadł do bolidu w najbliższy weekend. Zarówno Fin oraz Włoch będą musieli odpowiednio przygotować się do pierwszego Gran Prix i poświęcić jak najwięcej czasu, aby poczuć samochód i odpowiednio go przygotować. Po tak długiej przerwie każde okrążenie i każda minuta będą na wagę złota.

Robert Kubica bolid orlen

Znacznie większe szanse są na to, że nasz rodak pojawi się na treningu przed kolejnym wyścigiem, który także będzie Austrii. Leży to bardzo w interesie zespołu, który musi być przygotowany na to, że Robert Kubica będzie musiał zastąpić któregoś z kierowców.

Biorąc pod uwagę, że na początku października startuje sezon DTM okazji do tego, aby Polak zasiadł w bolidzie nie będzie wiele. Pozostanie jedynie jeszcze Grand Prix Węgier, które odbędzie się 19 lipca. Później niemiecka seria wyścigowa bardzo często będzie kolidowała z wyścigami Formuły 1.

Polak postawił na Formułe 1

W ostatnim czasie było bardzo wiele pytań jeżeli chodzi o kwestie związane z priorytetami na ten sezon. Wiadomo już jednak, ze jeżeli nasz kierowca będzie potrzebny na torze F1, to zrezygnuje ze startów w wyścigu DTM.

Zwłaszcza że procentowo okazji na taki scenariusz może być dużo. Jeżeli z Ferrari któryś z kierowców nie będzie mógł jechać, wówczas zastąpi go Antonio Giovinazzi. Wtedy Polak automatycznie wskakuje jako jego następca.

Kubica pojedzie w wyścigu F1 jeżeli Vettel bądź Leclerc nie będą mogli!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News