Robert Kubica w DTM oficjalnie na kanałach Eleven Sports!

Robert Kubica w DTM oficjalnie na kanałach Eleven Sports!

8 interakcji

Podaj dalej

Eleven Sports będzie transmitowało wyścigi DTM z udziałem Roberta Kubicy. Stacja wygrała zatem rywalizację o prawa do transmisji jednej z najbardziej prestiżowych serii wyścigów na świecie. To niezwykle dobra informacja dla fanów polskiego kierowcy.

Na tę chwilę planowo sezon 2020 rozpocznie się w dniach 10-12 lipca na torze Norisring. Zmagania będą składały się z dziesięciu rund, a zakończą się w połowie listopada na torze Monza. Seria DTM miała początkowo zainaugurować tegoroczny sezon na torze Zolder w dniach 24-26 kwietnia. Z powodu panującego koronawirusa przełożono początek sezonu.

Są to bezprecedensowe i niepewne czasy, a naszym priorytetem jest dobrobyt naszych rodzin, pracowników i naszej niepewności. Pomimo społeczności, czuliśmy, że ważne jest, aby zapewnić fanom sportów motorowych na całym świecie  – i wszystkim zaangażowanym w DTM – zmieniony kalendarz z nowymi datami. Oczywiście, bezpieczne powstrzymanie i leczenie tej epidemii jest dla wszystkich priorytetem, ale wierzymy, że sport może odegrać ważną rolę w przywróceniu normalności w życiu. Dzięki wsparciu naszych kibiców, producentów w DTM – Audi i BMW – którzy wystawią w tym roku 16 samochodów i wszystkich naszych partnerów, chcemy wspólnie ułożyć jeszcze ekscytujący sezon – mówił Marcel Mohaupt, dyrektor zarządzający ITR, będącą organizatorem serii DTM.

Eleven stawia na motosport

Eleven Sports zawarło z DTM dwuletni kontrakt – na sezony 2020 i 2021. Warto podkreślić, że na stacja ta transmituje również rywalizację kierowców Formuły 1.

– Seria DTM oferuje najwyższy poziom konkurencji; doskonale wpisuje się w bogatą ofertę sportów motorowych Eleven Sports. Polscy fani uwielbiają Roberta Kubicę, dlatego tak bardzo cieszymy się, że możemy pokazać każdy wyścig z naszym doświadczonym zespołem dziennikarzy telewizyjnych ze świata F1. Polskim fanom mówimy: przygotuj się na ekscytującą akcję DTM z udziałem Roberta i wielu innych czołowych kierowców – mówi Patryk Mirosławski, dyrektor operacyjny Eleven Sports w Polsce.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News