Rewolucja! Policyjna aplikacja w czasie rzeczywistym będzie ostrzegała przed korkami i wypadkami

Rewolucja! Policyjna aplikacja w czasie rzeczywistym będzie ostrzegała przed korkami i wypadkami

policja aplikacja

Podaj dalej

Polska policja przygotowała aplikację, która może okazać ciekawą alternatywą dla GoogleMaps. Jej zadaniem będzie ostrzeganie przed korkami i wypadkami w czasie rzeczywistym. Jak na razie działa ona tylko w województwie śląskim.

policja aplikacja slask

Bez wątpienia największym atutem tej aplikacji jest informacja, która droga będzie dla nas korzystniejsza w momencie jakiegoś zdarzenia. Chodzi tutaj o podjęcie decyzji czy zdecydować się na objazd, czy stanie w korku.

Aplikacja dostępna jest TUTAJ i warto o niej pamiętać. Policjanci obsługujący dane zdarzenie będą w niej zamieszczać niezbędne informacje, aby poinformować innych kierowców o tym, co się dzieje na drodze.

Policja nie jest zamknięta tylko na siebie i liczy na współpracę z producentami nawigacji samochodowych. Wszystko po to, aby ułatwić podróżowanie po śląsku, a w dalszej kolejności po całej Polsce.

Policyjna aplikacja rewolucją

Dzięki inicjatywie polskiej Policji za kilkanaście miesięcy, a może i tygodni, dojdzie do sytuacji w której naprawdę kierowca będzie momentalnie wiedział o tym, co dzieje się na jego trasie. Choć GoogleMaps z reguły nie zawodzi, to na pewno tego typu wsparcie jemu i innym tego typu aplikacją okaże się niezwykle pomocne.

Skorzystają również na niej samorządowcy, gdyż  historia zdarzeń drogowych pozwoli im zobaczyć, gdzie dochodzi do największej liczby zdarzeń. W tym przypadku będą mogli podjąć odpowiednie kroki, aby dana ulica czy skrzyżowanie stały się bardziej bezpieczne.

Z czasem niewątpliwie będzie to miało ogromny wpływ na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. Przynajmniej jeżeli chodzi o przypadki, w których udział biorą ”normalni” kierowcy, a nie będący pod wpływem alkoholu bądź po prostu nieodpowiedzialni.

Jak działa policyjna aplikacja?

Policjanci którzy jako pierwsi pojawią się na miejscu pierwsze co muszą wprowadzić do systemu lokalizację oraz godzinę, w której doszło do kolizji lub wypadku. Ich obowiązkiem będzie także poinformować czy droga jest całkowicie lub częściowo nieprzejezdna i ile potrwają utrudnienia.
– Tylko nasi ludzie wiedzą, jak długo będą pracowali na miejscu. W przeciwieństwie do innych aplikacji nasza pozwala kierowcom dokonać wyliczeń, czy szukać objazdu, czy też poczekać – mówi komisarz Tomasz Bratek z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wszystkie patrole drogówki w regionie zostały wyposażone w sprzęt pozwalający nanosić dane online.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News