Renault wie kogo zatrudni, jeżeli nie Alonso. Otwiera się droga do raju dla Russella

Renault wie kogo zatrudni, jeżeli nie Alonso. Otwiera się droga do raju dla Russella

Podaj dalej

Portal Motorsport-Total.com który jako pierwszy podał informację o odejściu Sebastiana Vettela, przekazał kolejne zaskakujące informacje. Renault zabezpiecza się na wypadek, gdyby nie doszło do zgody władz na zakontraktowanie Fernando Alonso. W związku z tym rozpoczęto rozmowy z osobą reprezentującą Valtteriego Bottasa.

Valtteri Bottas

Po tym jak Daniel Ricciardo odszedł do McLarena zwolniło się miejsce w zespole Renault. Faworytem do objęcia fotela jest Fernando Alonso, ale sam zespół poinformował, że nie zamierza się śpieszyć z tym, aby szybko podejmować decyzje.

Wedle najnowszych informacji francuski zespół rozpoczął rozmowy, w kwestii zatrudnienia Valtteriego Bottasa. Finowi po tym sezonie wygasa kontrakt z Mercedesem i bez wątpienia, jeżeli nie podpisze kontraktu z innym zespołem może pozostać na lodzie. Zwłaszcza że Toto Wolff coraz głośniej myśli o angażu Georga Russella.

Renault ma w kim wybierać

Jeżeli faktycznie doszłoby do takiej roszady można śmiało stwierdzić, że każda ze stron będzie zadowolona. Bottas będzie mógł pozostać w Formule 1 i to w zespole, z którym raczej spokojnie mógłby rywalizować w środku stawki o wyższe lokaty.

Z kolei George Russell miałby okazję ”ucieczki” z Renault i po dwóch męczących latach zacząć w końcu rywalizować na odpowiednim poziomie. Tym bardziej że tak naprawdę będąc w Grove więcej tracie niż zyskuje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News