Renault skutecznie reanimowane. Kamień z serca dla... Fernando Alonso?

Renault skutecznie reanimowane. Kamień z serca dla... Fernando Alonso?

Renault

Podaj dalej

Minister gospodarki i finansów Francji poinformował o przyznaniu pożyczki koncernowi Renault w wysokości 5 miliardów euro. Państwowa firma wystąpiła oficjalnie z prośbą właśnie na taką kwotę, a ta po dość niedługim czasie została pozytywnie rozpatrzona.

fernando alonso

Obowiązkiem było jednak przygotowanie przez Renault planu naprawczego, który będzie realizowany w związku z przyznaną pożyczką. Koncern planował przenieść produkcję Kangoo z zakładu Maubeuge do fabryki w Douai, ale teraz w związku z przyznaną pożyczką tak się nie stanie, bowiem koncern złożył odpowiednie gwarancję.

W ciągu trzech lat Renault planuje redukcję kosztów o ponad 2 miliardy. Ma przywrócić konkurencyjność Renault i zapewnić długoterminowy rozwój w ramach sojuszu z Nissanem i Mitsubishi. Przy tym firma chce rozłożyć zwolnienia na trzy lata i objąć nimi 4 600 stanowisk pracy we Francji oraz ponad 10 tys. miejsc pracy w innych krajach świata.

Renault i Formuła 1

Taka informacja uspokoi na pewno bardziej zespół Renault startujący w Formule 1. W ostatnim czasie dużo mówiło się o ich kłopotach finansowych. Dodatkowo z ekipy odszedł Daniel Ricciardo.

Bez wątpienia zmiany finansowe w Formule 1 i wysoka pożyczka ze strony państwa, uspokoją nerwową w ostatnim czasie atmosferę.

To dobra również informacja dla Fernando Alonso, którego szanse na angaż w zespole Formule 1 wzrastają. Nieoficjalnie wiadomo, że Hiszpan ma już podpisaną wstępną umowę z Renault na zatrudnienie od przyszłego sezonu. Jednymi z czynników na które wpływ miały mieć dalsze losy potencjalnej współpracy było właśnie m.in. obniżenie kosztów w F1 i wsparcie finansowe.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News