Renault już nigdy nie będzie takie samo. Nadszedł koniec francuskiej ery motoryzacji

Renault już nigdy nie będzie takie samo. Nadszedł koniec francuskiej ery motoryzacji

reanult samochod zmiany

Podaj dalej

Nie tylko fani marki Renault mogą poczuć się rozczarowani tym, co następnie we francuskim koncernie. A ten poinformował, że definitywnie zamyka dział sportowy, który może pochwalić się wieloma sukcesami. Sportowe samochody będą jednak dalej produkowane, lecz pod zupełnie inną marką.

Renault już bez sportu

Teraz sportem tylko i wyłącznie będzie zajmował się podmiot, który został wskrzeszony kilka lat temu bez Reanult – mowa o Alpine. Do tej pory funkcjonowały tam dwa działy, które zajmowały się sportem, ale przyszedł czas na zmiany i oba będą działały wspólnie.

Co za tym idzie czekają nas duże zmiany w nazewnictwie samochodów. Klienci nie będą już np. mieli do czynienia z Renault Megane RS, lecz z Alpine Megane RS. Nie wszyscy mogą kojarzyć jednak początkowo tę markę z francuskim gigantem.

Połączenie Alpine, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing to niewątpliwie ogromny krom naprzód. Możemy być pewni, że niejednokrotnie zostaniemy pozytywnie zaskoczeni tym, co przygotuje ten zespół. Nigdy jednak nie będzie to już jednak Reanult, jakie dobrze znamy. Teraz trzeba nauczyć się, że będziemy spotykać się z nazwą Alpine.

.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News