Radiowóz pędził na czołówkę mijając ciężarówkę na wzniesieniu. Czy była taka potrzeba?

Radiowóz pędził na czołówkę mijając ciężarówkę na wzniesieniu. Czy była taka potrzeba?

radiowoz wyprzedzanie

Podaj dalej

Szokujące nagranie umieścił w internecie kierowca, który musiał ratować zdrowie swoje zdrowie i życie. Wjeżdżając na wzniesienie nagle jego pasem zaczął jechać policyjny radiowóz, który wyprzedzał ciągnik siodłowy z naczepą. Mężczyzna przed zderzeniem musiał ratować się zjazdem na pobocze.

Radiowóz był uprzywilejowany?

Na nagraniu widać, że radiowóz miał włączone sygnały świetlne, ale nie wiadomo czy były również włączone sygnały dźwiękowe. Bez względu jednak na ten fakt i same okoliczności, sam manewr był niezwykle niebezpieczny. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że odbywał się na wzniesieniu, gdzie funkcjonariusz niewątpliwie miał ograniczoną widoczność.

Można zakładać w ciemno, ze gdyby widział nadjeżdżający z naprzeciwka samochód nigdy nie zdecydował by się na wyprzedzanie. Ryzykowałby tym swoje zdrowie i życie.

Autor nagranie nie podał informacji, gdzie zdarzenie miało dokładnie miejsce. Jest to jednak w tym przypadku najmniej istotne, bowiem najistotniejsze jest w jak patologiczny sposób prowadził radiowóz funkcjonariusz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News