Radiowóz pędzący w pościgu zabił matkę szóstki dzieci. Dramatyczne zderzenie na skrzyżowaniu

Radiowóz pędzący w pościgu zabił matkę szóstki dzieci. Dramatyczne zderzenie na skrzyżowaniu

wypadek matka radiowóz

Podaj dalej

W Chicago doszło do tragicznego finału w pościgu za 22-letnim przestępcą. Policyjny radiowóz przejeżdżając przez jedno ze skrzyżowań z bardzo dużą prędkością wjechał w inny pojazd. Znajdowała się w nim 37-letnia kobieta wracająca z pracy, matka szóstki dzieci.

wypadek matka radiowóz

Jadąca Fordem Explorerem kobieta jechała prawidłowo. Na skrzyżowanie wjechała mając zielonym świetle na skrzyżowanie, lecz gdy się już na nim pojawiła wjechał w bok jej auta pędzący policyjny radiowóz.

Radiowóz doprowadził do śmierci kobiety

Na skutek licznych obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. W zdarzeniu wziął również innych samochód, który stał na czerwonym świetle. Kierowca oraz dwójka pasażerów trafili do szpitala z niewielkimi obrażeniami, po tym jak radiowóz poleciał w ich stronę.

Po tym zdarzeniu pościg za 22-letnim mordercą został zatrzymany. Co ciekawe, mężczyzna gdy nie miał już na swoich plecach policji w niedługim czasie wjechał w przydrożny słup. Nie był w stanie uciekać dalej – w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Tragiczny pościg doprowadzi do zmian

Burmistrz Chicago w związku z tym tragicznym zdarzeniem zapowiedział wprowadzenie zmian w prawie, jeżeli chodzi o policyjne pościgi. Lori Lightfoot jasno zaznaczył na specjalnie zwołanej konferencji, że w pościgach zbyt często giną postronne osoby.

Niebawem pościgi będą odbywały się wyłącznie w przypadkach, kiedy będzie to tylko konieczne. Ma to zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom Chicago.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News